VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVANA VITOVSKÁ

Ivana Vitovská

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Inspektoři ČOI vyrazili na kontroly do turistických oblastí

Hradec Králové – Už téměř stovku kontrol občerstvovacích a ubytovacích zařízení provedla od začátku letní sezony Česká obchodní inspekce (ČOI) v turisticky atraktivních místech východních Čech. Dosud udělila 29 pokut, nejvyšší z nich činila tři tisíce korun.

Nebezpečná čistička má povolení

Hradec Králové - Opatovický písník zamořený nebezpečnými chemikáliemi a zničené zdroje pitné vody… To není scénář katastrofického filmu, ale reálně hrozící nebezpečí.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

Hvězdárna: Mraky odpluly a lidé mohli sledovat „padající hvězdy“

Hradec Králové - Ani nepříznivá předpověď počasí neodradila v sobotu večer zájemce o pozorování meteorického roje Perseid, který měl mít v noci na neděli své letošní maximum.

Mířil na myš vzduchovkou, skončil s diabolkou v břiše

Chlumecko - Policisté vyšetřují případ postřeleného muže, který vypověděl, že si zranění způsobil vlastní nedbalostí.

Pozvedněte oči k nebi. Večerní oblohu rozzáří Perseidy

Hradec Králové - Letošní maximum meteorického roje Perseid nastává právě v sobotu v noci. Počasí se sice nevyvíjí příliš příznivě, ale na večer meteorologové slibují částečné ubývání oblačnosti.

Vyvrácený smrk zničil stánek s občerstvením

Hradec Králové - Páteční bouřlivé počasí přineslo zkázu stánku s občerstvením u Mazurovy chalupy v hradeckých Městských lesích. Na objekt se zřítil smrk a zničil jej.

O podobu nového chirurgického centra soutěží pět uchazečů

Hradec Králové - Projekt nového chirurgického centra, které vznikne v hradecké fakultní nemocnici, má za sebou první kolo architektonické soutěže. Svůj návrh do ní přihlásilo 17 soutěžících, z nichž mezinárodní odborná porota vybrala pět, kteří postoupili do druhého kola.

Více než desítka řek v kraji je na suchu

Hradec Králové - Více než desítka toků v kraji má velmi nízký průtok. Některé na mapě Českého hydrometeorologického ústavu spadají do kategorie „sucho“. Naopak se mírně zlepšil stav podzemních vod. Podle odborníků to však současnou špatnou situaci neřeší.

Obžalovaní: Cena akcií byla nižší

Hradec Králové - Případ milionových podvodů, v nichž figuruje i bývalý automobilový závodník Jakub Klášterka, stále není vyřešen. Soud jej odročil.

Boj o Brandlův obraz pokračuje

Hradec Králové - Boj o vzácný barokní obraz, který vedou římskokatolická církev a Smiřice, zatím nemá vítěze. Soud jednání odročil na říjen.

Svědkyně: Bylo to trošku podezřelé, ale věřila jsem mu

Hradec Králové - O 88,5 milionu korun přišli lidé, kteří uvěřili slibům Petra Brože a půjčili mu peníze na vysoký úrok. Muž se u Krajského soudu v Hradci Králové zodpovídá z podvodů a jeho věřitelé před zdejší senát předstupují jako svědkové.

Týral matku své družky, až po jednom z útoků zemřela. Soud mu udělil osm let

Hradec Králové - Michal Kuka (38) ze Sloupna, který týral matku své družky, půjde na osm let do vězení. Rozhodl o tom Vrchní soud v Praze. Potvrdil tak verdikt Krajského soudu v Hradci Králové a zamítl Kukovo odvolání.

Hřibů je málo, zato rostou žampiony. U těch hrozí záměna s jedovatými houbami

Královéhradecko - Vyplatí se vzít si na procházku do lesa košík? Mykologové jsou k tomu poněkud skeptičtí. Hub, tedy hlavně těch oblíbených hřibovitých, prý moc není.

Musí vrátit miliony, o které připravil své oběti

Hradec Králové - Za podvody, při nichž osm důvěřivých lidí připravil téměř o pět milionů korun, by měl Dušan Karvai (48) z Náchodska strávit 3,5 roku ve vězení. Krajský soud v Hradci Králové mu také uložil, aby podvedeným jejich peníze vrátil.

Na rakouská i pruská vojska na Chlumu pršelo

Hradecko - Rozmary počasí v sobotu pronásledovaly návštěvníky i účinkující bitevní scény na Chlumu, která připomněla 151. výročí střetnutí rakouských a pruských vojsk u Hradce Králové. Na bitevní pole se snášely dešťové přeháňky, foukal chladný vítr a jen občas zasvitlo slunce.

„Je to policejní komplot,“ tvrdil muž. Nepochodil a dostal pět let

Hradec Králové - Stovky výhružných telefonátů, vulgární nadávky, pomluvy, pohrůžky násilím či dokonce smrtí… Tomu všemu byly vystaveny oběti 60letého Karla Štrause.

Vědci podpořili ředitelku muzea. Podle nich je sama obětí šikany

Hradec Králové - Znepokojení nad kauzou údajné šikany v Muzeu východních Čech ve čtvrtek vyjádřila část členů rady muzea.

Soud dvojici potrestal za znásilnění spoluvězňů

Hradec Králové - Za znásilnění a vydírání spoluvězňů v pardubické věznici půjdou Radim Uherek (22) na osm a Patrik Pešta (26) na čtyři roky do vězení.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Východní Čechy - Počasí, které dnes celý den připomínalo prádelnu, se výrazně zhorší. Do východních Čech se blíží velmi silné bouřky, které mohou pozdě odpoledne a večer přinést silný vítr, přívalové deště a rozvodnit potoky.

O kauze muzeum kraj rozhodne v červenci. Ředitelka se cítí pod tlakem

Hradec Králové - Řešení problému se šikanou, které se na zaměstnancích Muzea východních Čech údajně dopouštěla jejich ředitelka, kraj odložil na červenec. Původně se předpokládalo, že vedení Královéhradeckého kraje ředitelku Naďu Machkovou Prajzovou v úterý po mimořádném zasedání rady kraje odvolá, to se však nestalo.

Za smrt pětiletého chlapce padly podmíněné tresty

Hradec Králové - Případ malého chlapce, kterého loni v Lužci nad Cidlinou smrtelně zranila smečka psů, v pondělí Okresní soud v Hradci Králové uzavřel podmíněnými tresty, které udělil majiteli psů a také otci dítěte.

Svědkyně: Deníky jsou o snech, ne o drogách

Hradec Králové - Případ otce, který je obžalován z týraní synů, v pátek u Krajského soudu v Hradci Králové pokračoval poněkud nezvykle: soud se zabýval deníky, které si kdysi psala bývalá manželka obžalovaného a matka údajně týraných dětí.

Muž chtěl, aby se opilci zklidnili. Rozbili mu obličej

Hradec Králové - Začalo to rušením nočního klidu a skončilo brutálním útokem tří mužů na jednoho. Oběť musela do nemocnice a útočníci na policii. Ve čtvrtek jim Krajský soud v Hradci Králové udělil jedno pětileté vězení a dva podmíněné tresty. Trojice navíc musí zaplatit zdravotní pojišťovně 11 566 korun za léčení zraněného.

„Byl jsem asi mimo,“ povzdechl si muž, který přišel o 1,6 milionu

Hradec Králové - O statisíce, někdy i miliony korun přišli lidé, kteří svěřili své finance dvojici mužů v naději, že jejich peníze zhodnotí. Muži připravili své oběti celkem o 8,7 milionu korun.

Lži o výrobě letadel banku přesvědčily

Hradec Králové - „Nemyslel jsem si, že by nás chtěl podvést," řekl u soudu zástupce banky, která přišla o 39 milionů korun.

Škoda supluje kraj. Postaví za něj silnici

Královéhradecko, Kvasiny - Ještě v letošním roce chce autom\obilka rozšířit na své náklady silnici v Kvasinách.

Pracovníci v sociálních službách si polepší. Problém však zůstane

Hradec Králové - Kolaps v sociální oblasti už nehrozí. Kraj dostane od vlády 60 milionů korun na navýšení platů pečovatelů a pečovatelek. I když vedení kraje dotaci přivítalo, ví, že další nezbytný rozvoj sociálních služeb tato částka nepokryje.

Lidem po mrtvici dávají moderní metody léčby šanci na lepší život

Hradec Králové - Mezi nejmodernější metody léčby mozkové mrtvice patří mechanická trombektomie a systémová trombolýza. Královéhradecká Fakultní nemocnice (FN) s nimi dosahuje velmi dobrých výsledků.

V lese můžete najít hřiby dubové, kováře, ale i smrtelně jedovatou vláknici

Hradec Králové - Na víkendové procházce lesem se dobře rozhlížejte. Začaly totiž růst hřibovité houby. Houbaři by však neměli dlouho váhat: jak dlouho se budou moci těšit z pěkných úlovků, totiž záleží hlavně na počasí. A předpovědi nejsou příznivé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení