VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVANA VITOVSKÁ

Ivana Vitovská

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Svědkyně: Deníky jsou o snech, ne o drogách

Hradec Králové - Případ otce, který je obžalován z týraní synů, v pátek u Krajského soudu v Hradci Králové pokračoval poněkud nezvykle: soud se zabýval deníky, které si kdysi psala bývalá manželka obžalovaného a matka údajně týraných dětí.

Muž chtěl, aby se opilci zklidnili. Rozbili mu obličej

Hradec Králové - Začalo to rušením nočního klidu a skončilo brutálním útokem tří mužů na jednoho. Oběť musela do nemocnice a útočníci na policii. Ve čtvrtek jim Krajský soud v Hradci Králové udělil jedno pětileté vězení a dva podmíněné tresty. Trojice navíc musí zaplatit zdravotní pojišťovně 11 566 korun za léčení zraněného.

„Byl jsem asi mimo,“ povzdechl si muž, který přišel o 1,6 milionu

Hradec Králové - O statisíce, někdy i miliony korun přišli lidé, kteří svěřili své finance dvojici mužů v naději, že jejich peníze zhodnotí. Muži připravili své oběti celkem o 8,7 milionu korun.

Lži o výrobě letadel banku přesvědčily

Hradec Králové - „Nemyslel jsem si, že by nás chtěl podvést," řekl u soudu zástupce banky, která přišla o 39 milionů korun.

Škoda supluje kraj. Postaví za něj silnici

Královéhradecko, Kvasiny - Ještě v letošním roce chce autom\obilka rozšířit na své náklady silnici v Kvasinách.

Pracovníci v sociálních službách si polepší. Problém však zůstane

Hradec Králové - Kolaps v sociální oblasti už nehrozí. Kraj dostane od vlády 60 milionů korun na navýšení platů pečovatelů a pečovatelek. I když vedení kraje dotaci přivítalo, ví, že další nezbytný rozvoj sociálních služeb tato částka nepokryje.

Lidem po mrtvici dávají moderní metody léčby šanci na lepší život

Hradec Králové - Mezi nejmodernější metody léčby mozkové mrtvice patří mechanická trombektomie a systémová trombolýza. Královéhradecká Fakultní nemocnice (FN) s nimi dosahuje velmi dobrých výsledků.

V lese můžete najít hřiby dubové, kováře, ale i smrtelně jedovatou vláknici

Hradec Králové - Na víkendové procházce lesem se dobře rozhlížejte. Začaly totiž růst hřibovité houby. Houbaři by však neměli dlouho váhat: jak dlouho se budou moci těšit z pěkných úlovků, totiž záleží hlavně na počasí. A předpovědi nejsou příznivé.

AKTUALIZOVÁNO

Destruktivní zkoušky ukázaly, že most v Krňovicích je bezpečný

Hradecko - Dobrá zpráva pro řidiče i cestující: Krňovický most se v pátek odpoledne opět zprůjezdní v obou směrech. Zmizí betonové zátarasy a na most budou znovu moci vjíždět i autobusy a nákladní auta.

V republice nejlépe třídí odpad hradecký kraj, v něm dominuje Malá Úpa

Hradec Králové - Absolutním vítězem soutěže ve třídění odpadů Čistá obec se v Královéhradeckém kraji už počtvrté stala Malá Úpa. Samotný Královéhradecký kraj je v celorepublikovém srovnání nejlepší ze všech krajů.

TOP 09 povede do voleb v kraji Leoš Heger

Hradec Králové - Lídrem kandidátky TOP 09 do nadcházejících sněmovních voleb bude v Královéhradeckém kraji poslanec a krajský zastupitel Leoš Heger (69). Deník o tom informovala krajská manažerka TOP 09 Romana Putnová.

Zájemci o sex Niky69 nenajdou. Soud ji poslal na 7 let do vězení za šíření HIV

Hradec Králové - Sedm let vězení udělil v úterý Krajský soud v Hradci Králové sedmadvacetileté Sabině Kapurové za pokus o těžké ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci. Dívka před svými sexuálními partnery tajila, že je HIV pozitivní.

AKTUALIZOVÁNO

Hradecký Týden otevřených kostelů o víkendu vyvrcholil gregoriánskými chorály

Hradec Králové - Letošní Týden otevřených kostelů v sobotu pokračoval v kapli svatého Klimenta, kde diváci večer zhlédli liturgickou hru Jde před vámi do Galileje.

ČSSD v kraji povede do sněmovních voleb Jan Birke

Hradec Králové - O volebním lídrovi sociální demokracie v Královéhradeckém kraji je jasno.Členové strany odsouhlasili kandidátku navrženou Krajským výkonným výborem ČSSD, takže sociální demokracii v kraji povede do voleb poslanec a starosta Náchoda Jan Birke. Informoval o tom mluvčí ČSSD Mikuláš Klang.

Vypulírované historické škodovky vyrazily na orientační závod

Hradec Králové - Na sto padesát historických osobních vozů v sobotu brázdilo východočeské silnice při orientačním závodě, který byl součástí už 27. srazu vozidel Škoda Octavia a dalších veteránů značky Škoda v královéhradeckém autokempu Stříbrný rybník.

Restauracím bude hrozit pokuta až 50 tisíc korun

Hradec Králové - Soumrak kuřáků v restauracích se blíží – od příští středy si tam nezapálí. Zda hostinští a hosté zákaz dodržují, budou kontrolovat hygienici. Za porušení zákona hrozí vysoké pokuty.

Slibovali mu africkou nevěstu. Místo ní muži do kufru podstrčili 3 kila kokainu

Hradec Králové - Deset let vězení udělil soud 35leté Sofii Kandrové, která organizovala převoz drog z jižní Ameriky do Evropy. Kandrová u soudu nebyla - pátrá po ní policie.

Družka uneseného žádá, aby jeho únosci pykali za vraždu

Hradec Králové - „Odjel na domluvenou schůzku s panem Chabadou - a už se nevrátil," řekla v úterý soudu družka podnikatele, kterého unesla skupina mužů. Muž únos nepřežil.

Začíná soutěž Vesnice roku. Komise vyráží do terénu

Hradec Králové - O titul Vesnice roku se letos v Královéhradeckém kraji utká celkem 15 obcí. Už tento týden všechny navštíví hodnotitelská komise.

První únos prý muž fingoval. Druhý - skutečný - však nepřežil

Hradec Králové - Z únosu dvou podnikatelů se u krajského soudu zodpovídá čtveřice mužů. Jeden z unesených jejich akci nepřežil.

Za dotační podvod při opravě hotelu Bohemia padly tresty. Ne pro všechny

Hradec Králové - V kauze chrudimského hotelu Bohemia padly podmíněné a peněžité tresty za dotační podvod a poškození finančních zájmů Evropské unie.

Ani vražda, ani zabití. Soud ženu osvobodil

Hradec Králové - Když přišla Renata Stehlíková z Hradce Králové poprvé k soudu, hrozilo jí za pobodání druha 18 let vězení. Soud jí tehdy udělil jen 3,5 roku. Ve čtvrtek se případ projednával znovu - a žena byla zproštěna obžaloby.

Oběť stalkingu: 'Řekl, že mi uřeže hlavu a bude do ní kopat'

Hradec Králové - Dvě desítky vyděšených a vystresovaných lidí - to je výsledek telefonátů a SMS, kterými 61letý Karel Štraus podle obžaloby obtěžoval hlavně seniory a handicapované lidi. U krajského soudu v úterý zaznělo svědectví poškozených.

Kraj a univerzita řeší problém chybějících sester

Hradec Králové - Královéhradecký kraj a UHK spojí síly, aby pomohly řešit problém chybějících zdravotních sester.

Poslední roky prožila seniorka peklo. Soud poslal tyrana na osm let do vězení

Hradec Králové - Muž, který více než dva roky týral matku své družky, dostal osm let vězení. Jeho oběť po jednom z útoků skončila v nemocnici, kde zemřela. I když obžalovaný tvrdil, že jí neubližoval, soud mu neuvěřil.

Znalec: Žena měla být přivezena do nemocnice dříve

Hradec Králové - Případ seniorky, která byla podle obžaloby vystavena týrání, ve středu u královéhradeckého krajského soudu pokračoval výslechem znalců. Z údajného týrání osmašedesátileté ženy se u soudu zodpovídá druh její dcery Michal Kuka.

Obžalovaný: 'Netýral jsem ji. Byla to nešťastná náhoda...'

Hradec Králové - Z brutálního týrání seniorky se u hradeckého krajského soudu zodpovídá 38letý Michal Kuka. Po jednom z jeho útoků žena skončila v nemocnici a zemřela.

V kraji je 64 HIV pozitivních lidí. Stále jich přibývá

Hradec Králové - Už 64 lidí v Královéhradeckém kraji bylo infikováno virem HIV. Od loňského března jejich počet vzrostl o pět případů.

EET má v kraji 13 tisíc podnikatelů a každý den se hlásí další. Hlavně stánkaři

Hradec Králové - K elektronické evidenci tržeb (EET) se v hradeckém kraji dosud přihlásilo na 13 tisíc podnikatelů a o autentizační údaje každý den žádají další.

Do projektu obědů pro chudé děti se přihlásilo 35 škol

Hradec Králové - Do projektu Obědy do škol, který proplácí dětem z chudých rodin obědy ve školních jídelnách, se v Královéhradeckém kraji přihlásilo 35 základních a mateřských škol.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies