Prostějov podruhé za sebou nastoupil bez zraněného Kroupy a také záložníka Koudelky, který reprezentuje na Mistrovství Evropy v malém fotbalu. Nejnovější posila Jan Polák zatím sledovala zápas jen z tribuny. A i on viděl urputný boj, který měl velmi daleko k atraktivnímu fotbalu.

Osobní souboje také přinesly na domácí straně nepříjemná zranění. Po nezaviněném střetu zůstal na trávníky dlouho ležet domácí stoper Tomáš Janíček. Letní posilu ze Zlína nakonec museli pořadatelé odnést na nosítkách a v Prostějově nyní budou s napětím čekat, zda se potvrdí podezření na zlomeninu ruky.

V závěru první půle pak vzplanuly emoce na prostějovské straně. Unikajícího Píchala zastavil faulem Urma a všichni přítomní očekávali červenou kartu. Sudí ale vyhodnotil situaci tak, že by se Píchal k míči dostal později než soupeř a udělil hradeckému hráči jen žlutou.

Ve druhé půli museli domácí podruhé vynuceně střídat. Po hlavičkovém souboji zůstal bezvládně ležet na zemi Matěj Biolek, který nakonec opustil hřiště s podezřením na otřes mozku.

Zatímco v první půli měl více nebezpečných situací před soupeřovou bránou Hradec, ve druhém poločase častěji hrozil Prostějov. Jen kousek chyběl povedené střele Davida Píchala z hranice vápna a v závěru z nadějné pozice střílel nad bránu Hapal.

Utkání tak nakonec skončilo zaslouženou remízou 0:0, kterou Hradec uhrál ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE již podruhé v řadě, fotbalisté Prostějova pak remizovali dokonce ve všech třech domácích duelech. Šanci na první výhru na domácím hřišti budou mít příští sobotu, kdy dorazí Zbrojovka Brno.

1. SK Prostějov – FC Hradec Králové 0:0

Fakta - rozhodčí: Dubravský – Pochylý, Batík. ŽK: Schuster, Machynek, Píchal - Urma, Kropáček, Durdević, Kvída. Diváci: 735.
Prostějov: Bréda – Biolek (54. Machynek), Janíček (42. Pernatskyj), Schuster, Slaninka – Píchal, Žikol, Sus, Pančochář, Šteigl (81. Kovařík) – Hapal. Trenér: Oldřich Machala.
Hradec: Ottmar – Urma, Kvída, Plašil, Martinec – Janoušek (71. Jukl), Zorvan – Martan (46. Trávníček), Vlkanova, Durdević – Kropáček (58. Miker). Trenér: Zdenko Frťala.