Fotbalisté Hradce Králové nadále vedou tabulku Fotbalové národní ligy, když ve 25. kole zvítězili 2:0 na hřišti předposledního Vyšehradu. Připsali si pátou výhru v řadě a na prvním místě mají náskok jednoho bodu před druhým Znojmem a sedmi bodů před třetí Karvinou. Ta má však dva zápasy k dobru.

Na Vyšehradě se hrála ofenzivní partie s mnoha šancemi, ale střelci se dlouho nedokázali prosadit. Až ve 40. minutě fauloval Kučera ve vápně Malinského a sudí nařídil pokutový kop, který proměnil Petr Mareš.

Hradec pak měl řadu dalších šancí, ale domácí držel brankář Štěpanovský. Při Zorvanově střele mu pomohlo břevno. Pojistku přidal až v 72. minutě Vlkanova po hezké akci Malinského. Vyšehrad už s výsledkem nic neudělal, Mareš vykopl domácím míč z prázdné branky. Hradec tak v posledních šesti zápasech inkasoval jediný gól.

Vyšehrad - Hradec Králové 0:2

Fakta - branky: 43. P. Mareš z pen., 72. Vlkanova. Rozhodčí: Nenadál – Černý, Pospíšil. ŽK: Drobílek, Kučera, Kvída, Tusjak (všichni Vyšehrad). Diváci: 478.