Česká fotbalová liga: Východočeši uspěli. A s nulou vzadu

Východní Čechy - Česká fotbalová liga s trojicí východočeských týmů odstartovala jarní část 18. kolem. A týmy z regionu vyhrály.

13.3.2017

Česká fotbalová liga: Převýšov - Vyšehrad.Foto: Denis Postler

Olympia Hradec - Táborsko B 2:0

Fakta – branky: 18. Piták, 30. Štěpán. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Olympia: Frydrych – Duben, Šťastný, Broukal – O. Kraják (40. Houžvička), Novotný, Demeter, Štěpán (69. Ptáček) – Kořínek (59. Ličman), Piták, Bareš (84. Čada). Táborsko B: Blažek – Týnavský, Chotovinský, Škarda, Suchan – Novák (72. Mácha), Turek (90. Bouška), Peterka, Dordevič – Nehoda, Kostka (80. Bakule).

Miloš Sazima, trenér Olympie: „Dá se říct, že jsme si vytvořili trvalou převahu. Hlavně v první půli jsme měli dostatek šancí, ale bohužel jsme proměnili pouze dvě. I tak jsme měli duel jednoznačně pod kontrolou, jen špatná koncovka nás připravila o výraznější výhru."

Benátky n. J. - Chrudim 0:3

Fakta – branky: 18. Halbich, 20. Kučera, 26. Kesner. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 0:1. ČK: 1:0 (16. Horák). Diváci: 150. Poločas: 0:3. Benátky: Michňa – Jäger (46. Radosta), Hošťálek, Borovička, Horák – Kocourek (46. Mižič), Tvrzník, Knobloch (79. Kraus), Šimeček, Boček (46. Kamlach) – Šíma (19. Sudek). Chrudim: Mrázek – Dostálek (67. Hauf), Drahoš, Radouš, Mastík – Kesner, Vodrážka (79. Mlynka), Halbich (61. Vavrouš), Kučera, Kopecký (87. Luptovský) – Krčál.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Zápas rozhodla už 15. minuta, kdy Tomáš Dostálek utekl domácí obraně, poslední hráč Benátek ho fauloval a dostal červenou kartu. My jsme se z následného přímého kopu ujali vedení. Poté jsme přidali další dvě branky a shodili ze sebe psychický blok. V druhém poločase domácí už jen stáli na své polovině a bránili výsledek. My se nikam nehnali a zápas tak skončil 3:0."

Vyšehrad - Převýšov 0:2

Fakta – branky: 42. Zezula, 91. L. Kraják. Rozhodčí: Hock. ŽK: 3:4. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Vyšehrad: Winter – Šindelář (66. Doležal), Hendrych, Dosoudil, Ježdík – Matějka (66. Matysík), Nosek, Volešák (83. Macej), Drobílek – Kostorek (60. Madej), Heřman. Převýšov: R. Petr – Veselka, Jarkovský, Karal, Špidlen – Sedláček – T. Labík (74. Krejčík), Zezula (86. Věchet), L. Kraják (91. Novák), Kosař (78. Korba) – Bastin (89. Vyšehrad).

Tomáš Hrabík, trenér Převýšova: „První jarní duel se nám povedl. Myslím, že jsme podali dobrý výkon. Na soupeře jsme byli dobře připraveni a k ničemu ho nepustili. Ve druhé půli jsme byli lepší a zaslouženě jsme si odvezli tři body."

Další výsledky – 18. kolo: Písek – Vltavín 3:2, Litoměřicko – Dobrovice 0:0, pen. 6:7, Králův Dvůr – Benešov 3:0, Hořovicko – Štěchovice 2:3, Tachov – Zápy 2:1, Jirny – Domažlice 2:1.

1. Jirny 18 12 4 0 2 44:16 41
2. Olympia Hradec 18 11 1 2 4 38:17 37
3. Králův Dvůr 18 10 2 2 4 31:18 36
4. Zápy 18 10 0 2 6 42:27 32
5. Chrudim 18 10 1 0 7 33:21 32
6. Převýšov 18 8 1 5 4 29:20 31
7. Tachov 18 9 1 2 6 32:28 31
8. Štěchovice 18 7 4 2 5 30:26 31