Česká fotbalová liga: Východočeši uspěli. A s nulou vzadu

Východní Čechy - Česká fotbalová liga s trojicí východočeských týmů odstartovala jarní část 18. kolem. A týmy z regionu vyhrály.

13.3.2017

Česká fotbalová liga: Převýšov - Vyšehrad.Foto: Denis Postler

Olympia Hradec - Táborsko B 2:0

Fakta – branky: 18. Piták, 30. Štěpán. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Olympia: Frydrych – Duben, Šťastný, Broukal – O. Kraják (40. Houžvička), Novotný, Demeter, Štěpán (69. Ptáček) – Kořínek (59. Ličman), Piták, Bareš (84. Čada). Táborsko B: Blažek – Týnavský, Chotovinský, Škarda, Suchan – Novák (72. Mácha), Turek (90. Bouška), Peterka, Dordevič – Nehoda, Kostka (80. Bakule).

Miloš Sazima, trenér Olympie: „Dá se říct, že jsme si vytvořili trvalou převahu. Hlavně v první půli jsme měli dostatek šancí, ale bohužel jsme proměnili pouze dvě. I tak jsme měli duel jednoznačně pod kontrolou, jen špatná koncovka nás připravila o výraznější výhru."

Benátky n. J. - Chrudim 0:3

Fakta – branky: 18. Halbich, 20. Kučera, 26. Kesner. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 0:1. ČK: 1:0 (16. Horák). Diváci: 150. Poločas: 0:3. Benátky: Michňa – Jäger (46. Radosta), Hošťálek, Borovička, Horák – Kocourek (46. Mižič), Tvrzník, Knobloch (79. Kraus), Šimeček, Boček (46. Kamlach) – Šíma (19. Sudek). Chrudim: Mrázek – Dostálek (67. Hauf), Drahoš, Radouš, Mastík – Kesner, Vodrážka (79. Mlynka), Halbich (61. Vavrouš), Kučera, Kopecký (87. Luptovský) – Krčál.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Zápas rozhodla už 15. minuta, kdy Tomáš Dostálek utekl domácí obraně, poslední hráč Benátek ho fauloval a dostal červenou kartu. My jsme se z následného přímého kopu ujali vedení. Poté jsme přidali další dvě branky a shodili ze sebe psychický blok. V druhém poločase domácí už jen stáli na své polovině a bránili výsledek. My se nikam nehnali a zápas tak skončil 3:0."

Vyšehrad - Převýšov 0:2

Fakta – branky: 42. Zezula, 91. L. Kraják. Rozhodčí: Hock. ŽK: 3:4. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Vyšehrad: Winter – Šindelář (66. Doležal), Hendrych, Dosoudil, Ježdík – Matějka (66. Matysík), Nosek, Volešák (83. Macej), Drobílek – Kostorek (60. Madej), Heřman. Převýšov: R. Petr – Veselka, Jarkovský, Karal, Špidlen – Sedláček – T. Labík (74. Krejčík), Zezula (86. Věchet), L. Kraják (91. Novák), Kosař (78. Korba) – Bastin (89. Vyšehrad).

Tomáš Hrabík, trenér Převýšova: „První jarní duel se nám povedl. Myslím, že jsme podali dobrý výkon. Na soupeře jsme byli dobře připraveni a k ničemu ho nepustili. Ve druhé půli jsme byli lepší a zaslouženě jsme si odvezli tři body."

Další výsledky – 18. kolo: Písek – Vltavín 3:2, Litoměřicko – Dobrovice 0:0, pen. 6:7, Králův Dvůr – Benešov 3:0, Hořovicko – Štěchovice 2:3, Tachov – Zápy 2:1, Jirny – Domažlice 2:1.

Festival má z Mladých Buků vyhnat i petice

Robert Jukl střílí z penalty úvodní branku hradeckých „votroků“ v duelu s Teplicemi (2:1).

Jukl III. se hlásí. Je to včelička

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

Vedro k padnutí, ale na Mapě republiky se drží sníh

Královéhradecko - Venku třicítky, přesto ještě existuje místo, kde se navzdory vysokým teplotám drží sníh. V Krkonoších, ve sněhovém poli na úbočí Studniční hory v nadmořské výšce 1450 metrů, ho ve středu měřili pracovníci Správy KRNAP.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.