Dorostenci 'votroků' těsně podlehli brněnské Zbrojovce

Hradec Králové – Prvoligoví fotbalové dorostenci FC Hradec Králové přivítali ve středu v dalším mistrovském utkání na Bavlně brněnskou Zbrojovku. Před utkáním byli mírnými favority, ale v deštivém počasí dopadlo všechno úplně jinak.

10.5.2014

Ilustrační foto.Foto: Lubomír Douděra

Hosté si odvezli nečekaně všechny body, přestože v závěrečné čtvrthodině hráli po vyloučení v oslabení.

I. liga staršího dorostu U19: FC Hradec Králové – Zbrojovka Brno 0:1 (0:0). Branka: 83. Krištof. Rozhodčí: Haleš. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (76. Sedlo). Diváci: 70. Hradec: Jehlička – Hlavsa, Zezula, Václavek, D. Drozd – Trubač, Vobejda – Heger (77. Habrman), Zdržálek, Zbudil – Vágner (65. Dočekal).

Milan Frimmel, trenér FC Hradec Králové A starší dorost: „V prvním poločase jsme to byli my, kdo měl více ze hry, a až na jednu situaci jsme soupeře do žádné vážnější šance nepustili. Naopak několik slibných příležitostí jsme nedokázali dotáhnout do gólového konce. Sportovně musím uznat, že ve druhém poločase byla Zbrojovka aktivnější. Těžila z našich naivních chyb a ztrát v rozehrávce. Při jejich šancích nás podržel brankář Jehlička. Naši největší příležitost ke skórování, ve které byl Zbudil, zmařil hostující stoper Sedlo, který ho za cenu faulu těsně před vápnem zastavil a uviděl oprávněně červenou kartu. Z následného přímého kopu Trubač trefil pouze zeď. O naší porážce rozhodla sedm minut před koncem standardní situace, ze které hosté dali vítěznou branku. Za druhý poločas jsme si asi vyhrát nezasloužili, ale duel jsme každopádně měli dotáhnout k remíze. Porážka je pro nás hodně krutá. Nedá se nic dělat, nyní se již musíme soustředit na další mistrovské utkání, které absolvujeme v sobotu (dnes) na Slovácku. Rozhodně se nechceme domů vracet s prázdnou."

Jan Skalička

Autor: Redakce

10.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

VĚŽ MÁSELNICE je dominantou města.

Památky už vyhlížejí své první návštěvníky

Ilustrační fotografie.

Ve výsledcích, krátce aneb Co nového ve světě sportu?

V Nové Pace opět kouzlili z perníku

Královéhradecko, Nová Paka - V Městském kulturním středisku v Nové Pace na Jičínsku se po roce opět sešli začínající cukráři, aby při celostátní soutěži Kouzlení z perníku předvedli své šikovné ručičky.

Neznáte míru v pití, uhodili fans. Kouč přiznal jeden úlet

Hradec Králové - Už na podzim obvinili hráče, že hýří po nocích, prolévají udržení v lize v barech. Hradečtí fotbalisté se ozvali, brali to jako nespravedlnost. A po vítězném zápase v Teplicích nešli fanouškům poděkovat za podporu, již jim dopřávají na venkovních hřištích.