Když ve 14. minutě skvěle zneškodnil tutovku Šurala, vypadalo to, že fotbalisté Převýšova mají našlápnuto k dalšímu senzačnímu výsledku proti prvoligovému soupeři. Jenže nestalo se. Ať dělal gólman RADEK PETR co mohl, v dalším průběhu prvního duelu osmifinále Ondrášovka Cupu od Liberce čtyřikrát inkasoval.

Přesto po utkání neměl důvod být zklamaný. Jeho tým sehrál s favoritem dobrou partii. „Mám z toho dobré pocity. Hráli jsme otevřený fotbal. Nechtěli jsme zalézt jako proti Slavii. Myslím, že divákům se utkání muselo líbit,“ uvedl převýšovský brankář.

Co rozhodlo o prohře 1:4?

Víceméně nás Slovan potrestal z brejků. Hodně byl znát Štajner, který soupeři tvořil hru. Ve středu pole si dělal prakticky co chtěl.

Ovlivnil vývoj utkání úvodní gól hostů ve 23. minutě? Kromě šance Šurala Liberec do té doby vaši branku téměř neohrozil.
Určitě to hodně ovlivnilo zápas. Čím déle proti takovýmto soupeřům udržíte nulu, tím více znervózní a musí se více tlačit dopředu. Pro nás by pak vznikaly prostory, kde bychom mohli více zaútočit. Největším problémem pro nás asi bylo, že jsme v blízkosti liberecké branky moc neudrželi balon. Pak se na nás hrnul jeden útok za druhým.

Asi hodně litujete závěru první půle, kdy jste dvakrát inkasovali a soupeř odskočil na 0:3…

Kdybychom do přestávky udrželi stav 0:1, zápas mohl být po změně stran zajímavější. Hlavně je škoda druhého gólu. Domnívám se, že bych střelu Breznaníka chytil. Honza Knobloch se jeho pokus snažil zblokovat, ale bohužel míč jen tečoval a ten šel na přední tyč přímo do sítě. Při třetím gólu jsem šel Rabušicovi pod nohy, jenže on to vyřešil skvěle – přehozením. Nevěřím tomu, že bychom v divizi dostali takové góly.

Jak byste porovnal rozdíl mezi oběma týmy?

Hráči Liberce jsou úplně na jiné úrovni, všechno s míčem dělají mnohem rychleji.

Navíc to vypadalo, že Severočeši jsou daleko více sebevědomější než Slavia. Souhlasíte?

To každopádně. Slavia je v krizi. Naopak Liberec je v laufu, právem mu patří druhé místo v lize. Dá se říct, že souhlasím s tím, co tvrdí náš trenér. V současné době hraje Slovan jeden z nejlepších fotbalů u nás, společně s Plzní a Spartou. Je jasné, že se to muselo někde projevit. Nicméně pro nás všechny to byl zážitek. Šlo o takovou nadstavbu, s tímto zápasem jsme už vůbec nepočítali. Bylo to skvělé zpestření, ale na druhou stranu nás stálo dost sil. Hlavně teď musíme zvládnout zápas s hradeckým béčkem. Divize je pro nás prioritou.

Pilný: Je příjemné, když nás respektuje takovýto soupeř

„Domnívám se, že diváci viděli solidní zápas. Ani chvilku nebyla nuda. To, že Liberečtí postavili téměř nejsilnější možnou sestavu, mě ani moc nepřekvapilo. Slavia musela být varováním. Věděli jsme, že nás byli dokonce sledovat, nic nepodcenili. Pro nás je vyznamenáním, když přijede Slovan Liberec a hraje v plné sestavě. Je příjemné, když nás respektuje takovýto soupeř,“ uvedl převýšovský kouč Bohuslav Pilný.