Když krátce po přestávce zvýšil Václav Ondřejka nádherným volejem na dvoubrankový rozdíl a na hradeckou bránu se řítil jeden útok za druhým, vypadalo to na debakl nováčka.

Jenže domácí pohrdli několika tutovkami a v nervydrásajícím závěru mohli o druhé domácí vítězství přijít. Opět se ale ukázalo, jak je důležité míti nikoliv Filipa, ale Filipka. Domácí gólman totiž v závěru vytáhl jeden z svých parádních zákroků a Hradec tak odjel domů s prázdnou

Slovácko - Hradec 2:1

Hned úvodní okamžiky zápasu naznačily, že se zaplněný hradišťský stadion může těšit na útočnou podívanou. Už po několika vteřinách se do šance vřítil Fujerik, gólman Lindr ale jeho úmysl vystihl. Vzápětí musel své rukavice použít i Filipko, Fischerova střela mu ale příliš starostí nenadělala.

I v dalších minutách se hrál fotbal nahoru dolů, Hradec ukazoval, že čtyři body nezískal v úvodních dvou kolech náhodou. Postupem času se ale začalo stále více hrát na jeho polovině, útočné kleště Slovácka vyvíjely na obranu Votroků stále větší tlak. Stoprocetní šance Švancary a Ondřejky sice gólem neskončily, v závěru poločasu se ale stadion přece jen roztančil slováckou sambou. Paradoxně ji odstartoval hradecký Karal, který po Švancarově patičce poslal míč do vlastní brány – 1:0.

Taneční pokračovaly i po změně stran. Domácí hračička Petr Švancara nejprve vyzval k tanci své strážce, aby vzápětí našel přesným centrem Ondřejku, který parádním volejem zvýšil na 2:0.

Chvíli nato mohlo být definitivně „vymalováno“, Kuncla ale ve stoprocentní šanci vychytal Lindr. Hradeckého gólmana v 66. minutě znovu překonal Ondřejka, na brankové čáře ale stačil odpkopnout balon do bezpečí jeden z hradeckých obránců.

Hosté se pokusili otevřít hru, ale několikrát na to mohli škaredě doplatit. Když ale zvýšením náskoku pohrdli Volešák s Kordulou, uhodilo z ničeho nic na druhé straně. Dvořák po rohovém přesnou hlavičkou přerušil domácí koncert a zadělal na nervózní koncovku – 2:1. A ta mohla pro domácí podruhé během týdne dopadnout tragicky. Další Dvořákova hlavička už mířila pod břevno Filipkovy brány, domucí gólman ale leopardím skokem vylačil míč na břevno a zachránil domácím tři body.

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 2:1

Branky: 43. Karal vlastní, 51. Ondřejka – 75. Dvořák. Rozhodčí: Zelenka – Filípek, Marek. ŽK: Kordula – Lindr. Poločas: 1:0. Diváci: 6302.

1. FC Slovácko: Filipko – Kuncl, Mezlík, Košút, Reinberk – Fujerik (77. J. Valenta), Volešák, Kordula, V. Valenta – Ondřejka (90. Szmek), Švancara (83. Hlúpik). Trenér: M. Soukup.