Fotbalovému přeboru  vévodí po pěti odehraných zápasech týmy, které by na tabulkovém výsluní čekal málokdo – Jaroměř, Slavia Hradec a Červený Kostelec. Bez prohry zůstává jediný Jičín, naopak na tříbodový zisk stále čekají poslední dva celky Dvůr Králové B a Kratonohy.

Vzájemný duel těchto týmů skončil plichtou, ale blíž k výhře měli hosté, kteří hned na začátku prošustrovali tři vyložené šance. Jednogólové vedení odmítl zvýšit zkušený Lesák z penalty (viz rubrika Pískot) a vzápětí domácí z penalty vyrovnali.

Jaroměř napravila prohru s hradeckou Slavií a v Rychnově nad Kněžnou byla  celý zápas jasně lepší. Domácí za 90 minut ani jednou nevystřelili, hosté otevřeli skóre ve 25. minutě a vše gólově jistili deset minut po přestávce.

Hodně nahoru se už vyšplhala hradecká Slavia, která začala sezonu těsnou prohrou na hřišti nováčka Červeného Kostelce, od té doby už čtyřikrát bodovala naplno. V České Skalici podala  dobrý výkon, byla fotbalovější. Kombinační hra a velmi dobrý pohyb rezultovaly ve dvougólové vítězství, další šance zůstaly nevyužity, včetně penalty.

Červenokostelecký nováček vyjel poprvé na hřiště soupeřů a s béčkem Nového Bydžova prohrál. V prvním poločase však nevyužil celé řady slibných šancí a hned po příchodu z kabin inkasoval. Konečný výsledek byl dlouho na vážkách – hosté hrozili ze standardních situací, gólová pojistka domácích nepřicházela.

Ani ve třetím domácím zápase fotbalisté Týniště své fanoušky nepotěšili. Po remízách s Trutnovem 0:0 a Broumovem 3:3 tentokrát nedokázali udržet slibné dvougólové vedení proti Jičínu. „Po obdržené brance jsme upustili od naší kombinační hry a soupeř nás z rychlých brejků trestal. Boužel, dostáváme moc gólů," posteskl si na webu KFS týnišťský trenér Radek Hrubý.

Broumov, nečekaný přemožitel Trutnova na jeho hřišti, utrpěl první porážku v letošní sezóně. Nečekaně odevzdal všechny body v domácím prostředí týmu Libčan, které po vstřelení branky náročný zápas zvládli takticky a dobře organizovanou defenzivou vzali domácím vítr z plachet.

Divoká přestřelka se odehrála v Kuklenách, kde Trutnov trestal Olympii za defenzivní naivitu hned na začátku utkání (13. min. –  0:2). Domácí nesložili zbraně, zasáhl trenér (viz rubrika Okamžik kola) a výsledkem bylo otočení skóre (57. min. 3:2). Další dvě chyby kuklenských šavlí však nabídly tři body hostům.

Rekordní návštěva 610 diváků zhlédla okresní derby, ve kterém nováček z Hořic nestačil na Lázně Bělohrad. Rozdíl byl zejména v efektivním zakončení – loňský nejlepší střelec přeboru Rychecký se dvěma trefami už dostal do čela letošní tabulky střelců.   (fr)

Krajský přebor - sestava 5. kola podle Deníku

Špičák (Nový Bydžov B) - Motyčka (Olympia Hradec), Matějka (Nový Bydžov B), Marek (Lázně Bělohrad) - Veselý (2, Slavia Hradec), Libřický (Libčany), Marks (Trutnov), Hrobský (Jaroměř) - Rychecký (2, Lázně Bělohrad), Miler (Jičín), Václavek (Týniště nad Orlicí).

Okamžik kola

Trenérské tahy. Už ve 13. minutě prohrávala hradecká Olympia doma s Trutnovem o dva góly, proto její trenér Zbyněk Dujsík sáhl ve 25. minutě hned ke dvojímu střídání. Po snížení těsně před přestávkou pak přeskupil i síly na hřišti, o jednu vlnu vpřed se posunuli záložník Židík a obránce Motyčka.  Oba dali gól a otočili na 3:2, v závěru si však zkušený Trutnov vzal vedení dvěma góly opět zpět.   (fr)

Pískot

Penaltový kolaps. Kratonohy mohly proti béčku Dvora Králové zvýšit slibné jednogólové vedení – měly výhodu penalty. Míč si vzal jejich nejzkušenější hráč Lesák, ale zklamal.  Inspirován Antonínem Panenkou a Andreem Pirlem se pokusil míč poslat dloubáčkem do branky, k údivu všech jeho pokus přeletěl o dva metry břevno a skončil ve vodním příkopu atletické dráhy.   (van)