V magnetu kola uhájilo Týniště výhrou na Olympii čelo tabulky. Zvládlo nepřízeň osudu (34. ČK Huňák) a dokázalo v deseti  dát domácím, kterým chyběl zraněný Chromek, dva góly. Navíc trefilo tyč (72.) a břevno (78.). Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, pokud by se ve 23. minutě za stavu 1:1 nepodařilo hostujícímu Slezákovi vykopnout „gólový" míč z prázdné branky.

První porážku v soutěži utrpěly Libčany, které doma proti Rychnovu odehrály hodně špatný první poločas a po zásluze pykaly dvěma inkasovanými góĺy. Přestávkové personální změny jim pomohly nahoru, přicházely šance, ale zbrklá koncovka a neproměněná penalta změnu skóre nepřinesly. Trochu „kyslíku" dodalo snížení deset minut před koncem, ale střelecky potentní Valášek potvrdil plný zisk pro hosty. „Poločas hrůzy nás stál tři body, hůř už asi zahrát nemůžeme. Zápasy v Jičíně a doma s Týništěm nám ukáží, jak na tom doopravdy jsme," ulevil si na webu KFS domácí kouč Miloš Koblížek."

Při remízovém utkání Slavia Hradec – Kratonohy příliš fotbalové krásy k vidění nebylo. Nezdar z penalty domácí napravili gólem Veselého, ale po třech minutách o vedení přišli – penaltovou výhodu hostů využil Dostál.

Na těžkém terénu dokázala Jaroměř v Chlumci nad Cidlinou využít první dvě šance, od té chvíle kontrolovala hru a při náporu nováčka, který musel otevřít hru, využívala volných prostorů k brejkům – během čtyř minut ji dva vyšly a dvacet minut před koncem bylo hotovo.

Duel dvou posledních mužstev tabulky Dobruška – Úpice přinesl hostům první výhru na cizím hřišti. Bylo to spravedlivé rozuzlení ne příliš kvalitního střetnutí letošních nováčků. Přísnější měřítko snese jen domácí brankář Šrámek, který uchránil svůj tým od daleko větší porážky.

Fotbalisté Hořic zoufají a jsou v herní a výsledkové křeči – doma v derby s Jičínem prohráli počtvrté v řadě o tři góly (Rychnov 0:3, Nový Bydžov 3:6, Úpice 0:3). Favorit sice získal povinné body, ale neproměnil celou řadu dalších šancí.

Nový Bydžov potvrdil, že se mu lépe dýchá venku, kde prohrál jediný zápas v Jičíně (0:1) a ze šesti zápasů má 13 bodů (doma 7). Výhra v Broumově se zrodila po efektivních brejkových úderech. Zato domácí celý zápas neúspěšně řešili tajenku: Jak dát gól i z nejvyloženější šance.

Fotbalisté Lázní Bělohrad byli blízko klinické smrti. Po osmi zápasech bez výhry prohráli doma s Červeným Kostelcem I. poločas 0:2. Za stavu 1:2 jejich gólman Božič zázračně napravil svůj lapsus a super šanci soupeře zlikvidoval. Následné psychické uvolnění přineslo tři góly, otočení skóre a zasloužený tříbodový zisk.   (fr)

Krajský přebor - sestava 13. kola podle Deníku

Puš (2, Jičín) - Lánský (Lázně Bělohrad), Plašil (2, Týniště nad Orlicí), Barták (Červený Kostelec) - Pospíšil (Nový Bydžov), Veselý (4, Slavia Hradec), Stejskal (3, Týniště nad Orlicí), Belák (2, Úpice) - Vacek (2, Jičín), Valášek (3, Rychnov nad Kněžnou), Kořínek (4, Jaroměř)

Potlesk

Trhák kanonýra. Dvougólový náskok získal  jaroměřský Jiří Kořínek a osamostatnil se tak v čele tabulky kanonýrů.  Dvaadvacetiletý útočník přišel do ambiciózního týmu na hostování z Náchoda a hned se prosadil do základní sestavy. Skóroval v osmi ze třinácti odehraných zápasů, nováčkovi z Dobrušky dal ve druhém kole dokonce hattrick (5:2).

Událost kola

Plichta na závěr. Hradecká Slavia se rozloučila s azylem na Novém Hradci, kde remízou s týmem Kratonoh uhájila podzimní neporazitelnost (5 – 2 – 0). Svěřence trenéra Josefa Pleskota teď čekají zápasy v Červeném Kostelci a v Lázních Bělohradě. Jarní odvetnou část už zahájí ve svém rekonstruovaném areálu v Orlické kotlině prestižním derby s Olympií.