Komentář: Olympia odmítla výsluní, čekají ji zápasy pravdy

Královéhradecko - Výrok uplynulého kola fotbalového krajského přeboru: „Prokázali jsme větší touhu po výhře, kluci zápas odjezdili. Věřili jsme, že už to konečně musí vyjít," uvedl Josef Pleskot, trenér Slavie Hradec Králové.

13.5.2014

SK Jičín - FK Chlumec nad Cidlinou.Foto: Josef Hlaváček

Pět nejlepších celků nedokázalo bodovat naplno, Jičín a Týniště dokonce prohrály doma.

Pozornost však poutalo dno tabulky. Záchranářský duel „o šest bodů" zvládla lépe Dobruška, která nastřílela Broumovu tři góly. Hra týmu z města F. L. Věka sice neměla nejvyšší parametry, vázla kombinace a přechod do útoku brzdila řada nepřesností. Přesto se svěřenci Bohuslava Jakoubka dokázali brankově prosadit, a to díky důrazu a zkušenosti Hájka v trestném území a dalekonosném lobu Mikušíka (viz rubrika Okamžik kola). Mladý broumovský tým (čtyři hráči narození v roce 1995, další dva v letech 1996 a 1997) předvedl sympatický  výkon, ale domácí šli za ziskem tří bodů cílevědoměji a zaslouženě se radovali z důležité výhry.

Hradecká Olympia odmítla jít do čela tabulky a po remíze v Rychnově nad Kněžnou ztrácí na vedoucí tandem dva body. Nevyšel ji první poločas, musela vymazávat dvougólové manko a přitom čelit brejkům domácích. Teď ji čekají zápasy pravdy – doma Jičín a venku Týniště.

Hned v 1. minutě utkání Týniště – Slavia Hradec zlikvidoval obrovskou šanci domácích reflexivním zákrokem gólman Mašek, hosté přežili následný tlak a po přestávce udeřili po brejcích. Body jim svým druhým hattrickem v sezoně zařídil Derner. „Prokázali jsme větší touhu po výhře, kluci zápas odjezdili a měli jsme ještě další šance. Herně jsme se prosazovali už proti Jičínu a Olympii, žel, bez bodového zisku. Věřili jsme, že už to konečně musí vyjít," komentoval zaslouženou výhru hostů jejich trenér Josef Pleskot.

Jaroměř odehrála s Červeným Kostelcem kvalitní zápas. Vylepšený herní projev podpořený velkou bojovností vedl k dvoubrankovému vedení (navíc Kořínek trefil dvakrát břevno), ale nakonec z toho byla remíza: hostující kanonýr Vít proměnil penaltu a v poslední minutě utkání potrestal nedorozumění domácího obrany gólem hlavou do opuštěné branky.

Chlumec se změnami v sestavě se na jičínské umělce nenechal zastrašit inkasovaným gólem a do přestávky skóre ze dvou standardních situací otočil. Favorit hodně znervózněl a nováček nečekaný plný zisk na hřišti vedoucího celku tabulky potvrdil třetí trefou.

Kratonohy proti Bělohradu nestíhaly v defenzivě. Jejich personální problémy pokračují, po zranění stopera France musel v 72. min. do pole jediný náhradník na lavičce – druhý brankář Dvořák.

Plichta v duelu Úpice – Libčany vyjádřila dění na hřišti, s bodem byli nakonec spokojeni všichni. Poslední Hořice už hrají v sestupové křeči, v Novém Bydžově na gólově rozjetého soupeře (9 gólů ve dvou zápasech) nestačily v ničem.   (fr, dr)

Krajský přebor - sestava 25. kola podle Deníku

Kobos (3, Úpice) - Koubek (Chlumec nad Cidlinou), Volný (Rychnov nad Kněžnou), Gross (3, Červený Kostelec) - Karanský (2, Nový Bydžov), Exnar (Jaroměř), Janda (Chlumec nad Cidlinou), Řehounek (Libčany) - Hájek (Dobruška), Derner (4, Slavia Hradec), Rychecký (4, Lázně Bělohrad)

Událost kola

Soupeř jim „chutná". Fotbalisté královéhradecké  Slavie to na Týniště nad Orlicí umějí – v letošní sezoně ho porazili v obou zápasech a co víc, nedostali od něj ani gól (podzim 2:0, jaro 3:0). Na jaře vyhrála Slavia venku už potřetí, zato doma jenom jednou. „V nově rekonstruovaném prostředí si po návratu z Nového Hradce stále zvykáme. Na velkém hřišti máme problémy s odhadem či periferním viděním," zdůvodnil trenér slávistů Josef Pleskot.

Okamžik kola

Gólový lob. V 83. minutě utkání Dobruška – Broumov se u postranní čáry asi patnáct metrů na polovině soupeře dostal k míči domácí záložník Jakub Mikušík. Rozhlédl se, napřáhl ke střele a míč zapadl do pravé šibenice Drahorádovy svatyně. Zaskočený hostující gólman zpytoval svědomí zamotaný do sítě.

Střelci

Celkem: 24 branek – Kořínek (Jaroměř), 16 – Korba (Olympia HK), Merganc (Týniště) a Rychecký (L. Bělohrad), 14 – M. Škoda (Jaroměř), Klouda (Libčany), Z. Dostál (Kratonohy).

Jaro: 12 branek – Kořínek, 9 – M. Vít (Č. Kostelec), 8 – Rychecký, 7 – M. Škoda, Klouda.

Autor: Redakce

13.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

TIP LIGA: Úvodní díl vyšel nejlépe Firbacherovi mladšímu

Kraj zvyšuje stipendium, aby přilákal nové lékaře

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Proměnu stadionu odstartuje na podzim demolice

Hradec Králové - Přípravy nového fotbalového svatostánku v Hradci Králové nezůstávají jen na papíře. Přestože Votroci zatím ani po sestupu do druhé fotbalové soutěže svými výkony rozhodně neoslňují, nákladná rekonstrukce všesportovního stadionu v Malšovicích se pomalu rozbíhá.