Ve vloženém čtvrtečním 14. kole krajského přeboru se o největší překvapení postarali fotbalisté Nového Hradce, kteří vybojovali tři body na hřišti favorizované hradecké Olympie. Hráči Převýšova po předchozí remíze s Přepychami nadělili osm branek Bělohradu.

Olympia HK – Nový Hradec 2:3
Zdeněk Karanský, trenér Olympie: „Byl to náš nejhorší výkon podzimu. Vůbec nic se nám nedařilo, dali jsme si zásluhou Kolínka a Havelky dva vlastní góly. Našim hráčům až příliš stouplo sebevědomí a asi si mysleli, že vše půjde snadno. Nový Hradec vyhrál zaslouženě, jeho hráči prokázali větší touhu po třech bodech.“

Radek Ferbas, trenér Nového Hradce:
„Chtěli jsme navázat na dvě předchozí výhry a na hradecké derby jsme se poctivě připravovali. Ve vyrovnaném prvním poločase jsme se ujali vedení pěknou brankou Langa a navíc neproměnili dvě slibné příležitosti. Olympia hrozila převážně ze standardek. Nemám ve zvyku si stěžovat na rozhodčí, ale na začátku druhé půle jsme inkasovali vyrovnávací gól z vymyšlené penalty. Poté na nás domácí zkusili presink. Cením si toho, že se naši hráči nepoložili a nadále šli za svým cílem. Podruhé jsme se ujali vedení, Olympia dokázala znovu vyrovnat, ale nám se podařilo vsítit rozhodující branku. Celé mužstvo příkladně bojovalo, z výhry máme velkou radost. Z posledních tří zápasů jsme získali devět bodů, což je velice pozitivní.“
Převýšov – L. Bělohrad 8:1
Josef Košátko, trenér Převýšova: „Od úvodu jsme byli aktivní, dobře napadali soupeře a dostávali jej pod tlak. V poločase jsme vedli 2:0, ale náš náskok mohl být daleko výraznější. Začátek druhého dějství se nám povedl a brzy jsme dali tři branky. Zbytek utkání to byla z naší strany exhibice. Jsem rád, že celé mužstvo hrálo až do závěrečného hvizdu koncentrovaně a zodpovědně, za což zasluhuje pochvalu.“
Doudleby – Kunčice 1:1
Miloš Kneifel, trenér Kunčic: „Utkání, které se hrálo na hrozném terénu, rozhodně nebylo pohledné. Ve hře obou mužstev byla spousta nepřesností a konečná remíza je proto asi spravedlivá. My se ujali vedení v samém závěru prvního poločasu, domácí srovnali po hodině z přímého kopu.“
Týniště – Lhota p. L. 0:1
Josef Petera, manažer Lhoty: „Byl to velmi těžký zápas. V podstatě jsme rozhodli po jediné vydařené akci v 25. minutě. Chválím celý kolektiv. I když to nedělám, vyzdvihl bych brankáře Jardu Tluku, neboť podal fantastický výkon. Takovéto vítězství jsme potřebovali. Doufám, že to mančaft nakopne do závěrečných kol.“

N. Bydžov B – Č. Skalice 1:3
Miroslav Chalupa, trenér N. Bydžova B: „Myslím si, že jsme nesehráli úplně špatný zápas. Zvláště ve druhé půli jsme hosty přehrávali, bohužel nevyužili jsme několik dobrých příležitostí. Naopak soupeř využil dvou našich individuálních chyb v defenzivě a utkání poté dovedl do vítězného konce.“
Kratonohy – Broumov 1:2
Karel Vítek, trenér Kratonoh: „Bylo to typicky remízové utkání bez vážnějších šancí na obou stranách. V prvním poločase jsme byli mírně lepší. Soupeř zahrozil pouze z jedné standardní situace. Po změně stran se karty obrátily. Broumov byl o něco aktivnější, naopak my si vytvořili více příležitostí. Hosté šli do vedení po trestném kopu, my vyrovnali z penalty. Když už to vypadalo, že utkání skončí zaslouženou dělbou bodů, s čímž by byla spokojena obě mužstva, tak v 89. minutě hosté strhli vítězství na svoji stranu šťastnou střelou z hranice pokutového území. Chválím trojici rozhodčích, která utkání zvládla s přehledem s výjimkou situace, kdy asistent Hlaváč již třetí utkání v řadě nezvládl posouzení ofsajdové situace při penaltovém zákroku a signalizoval postavení mimo hru, přičemž přihrávající byl hráč Broumova.“

PETR TOMEŠ, JAN SKALIČKA

JAK TO VIDÍ Jaromír Fridrich:
Broumov rád jezdí k soupeřům. Zahraje si líp než doma

Hradec Králové - Vložené 14. kolo nejvyšší krajské soutěže svědčilo ve sváteční čtvrtek hostujícím celkům, které čtyři zápasy vyhrály, dvakrát remizovaly a čest domácím zachraňovaly jen Převýšov s Přepychami.

Hradecká Olympia proti Novému Hradci nepotvrdila pozici nejúspěšnějšího celku na domácím hřišti a pykala po hrubkách v defenzivě. Po změně stran byla lepším týmem a dvakrát vyrovnala, ale pak si Kyralův centr do vlastní sítě srazil Havelka. Mrzí ji neproměněné šance Bělky a Karanského.
Kratonohy během jednoho týdne nezvládly druhý zápas v domácím prostředí. Po nedělní prohře s Policí 1:2 dopadl stejně i jejich čtvrteční duel s Broumovem. Nováček za celý zápas vystřelil pouze jednou – mezi tyče se trefil Nun z pokutového kopu. V závěru soupeř ukázal větší touhu získat všechny body a v 89. minutě rozhodl o svém vítězství po využité standardní situaci. Broumov tak potvrdil, že se mu venku daří, což trenér Jaroslav Vejprava vysvětlil takto: „Je to ve hřišti. To naše domácí spíše připomíná pole, těžko se na něm kombinuje, soupeři to vědí, přijíždějí bránit a hrát na jednoduché brejky. Takže my se vždycky na zápasy venku těšíme. Zahrajeme si líp než doma.“

Štika sezony Dobruška se poslední tři zápasy motá v pořádně kalné tůni – prohrála v Bělohradě, doma dostala výprask od Skalice a teď před vlastními fanoušky neporazila ani Polici. Hrála bez distancovaných Doubka (jeden zápas) a Hájka (osm zápasů!) a jedinými aktivy byly orazítkované tyče (Čada, Danč). V bezgólové partii jednou trefili brankovou konstrukci také hráči hostující Police.

Na špici čelo tabulky se tlačí Česká Skalice, která podle očekávání vyhrála na hřišti posledního Nového Bydžova B, kde ji nerozhodil brzký vedoucí gól domácích. Věděla, že má ve svých řadách snajpra první velikosti. Merganc opět nezklamal a ve střelecké tabulce už je jen dvě trefy od vedoucího Krause. Útočník vedoucího Převýšova se rovněž trefil dvakrát a přispěl tak k bezproblémovému vítězství v domácím prostředí s Lázněmi Bělohrad.
Chvost tabulky se bodově zahustil, poslední Nový Bydžov dělí od třináctých Doudleb jen tři body. Právě Doudleby měly šanci si polepšit, ale v důležitém duelu se sousedem v tabulce Kunčicemi došlo k bodové dělbě za remízu 1:1. Ještě hůř dopadlo Týniště, které prohrálo se Lhotou. Z osmi zápasů v domácím prostředí má hubených sedm bodů za jedinou výhru a čtyři remízy. Pomohly si Přepychy, které bodovaly naplno po třech remízách v řadě. Dvougólovou výhru v derby s Rychnovem a bodový odskok od tabulkového propadla jim zajistil během dvanácti minut Rejzek.