Juniorská liga: SK Dynamo České Budějovice – FC Hradec Králové 6:1 (0:0). Branky: 49. a 79. Funda, 66. a 73. Kadula, 50. M. Held, 68. Schertler – 52. Heger. Rozhodčí: Kocourek. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Dynamo České Budějovice: Hajdůšek – Dvořák, Křiváček, Novák, Jenne (69. Podráský) – Kadula, Čadek (51. Horák), Sahanek (56. Schertler), Hála, Funda – M. Held (60. J. Held). FC Hradec Králové: Ottmar – Zezula, Vyšehrad, Pavel Drozd, David Drozd (60. Langr) – Heger (85. Pago), Kopřiva, Zorvan, Vobejda, Kratochvíl – Vágner (69. Týfa).

Kdo by po první pětačtyřicetiminutovce řekl, že mladí „votroci" odjedou z jihu Čech s šestibrankovým debaklem. Utkání se definitivně rozhodlo po změně stran za stavu 2:1, kdy „votroci" odmítli možnost k vyrovnání a Jihočeši pak již ve zbytku zápasu na hřišti kralovali.

„Zápas se mi hodnotí těžce. Takový vstup do soutěže si nepřeje žádný trenér, zvlášť po prvním poločase, ve kterém jsme podali velmi dobrý výkon. V úvodu druhé půle jsme zaspali a dvakrát inkasovali. Stále jsme však byli aktivní. Po krásné brance Hegera nastřelil Zorvan břevno a neproměnili jsme ještě jednu šanci, čímž jsme odmítli vyrovnání. Soupeř poté zvýšil svoje vedení a utkání zcela ovládl," pronesl na klubovém webu kouč „votroků" Milan Frimmel, jenž u kormidla v letní přestávce vystřídal Jaroslava Veselého. Ten odešel trénovat druholigového nováčka z Kolína.

Další výsledky – 1. kolo: FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1), SK Slavia Praha – FC Slovan Liberec 2:1 (2:0), FK Dukla Praha – 1. FC Slovácko 0:3 (0:2), FC Baník Ostrava – FK Fotbal Třinec 1:0 (0:0), FC Vysočina Jihlava – AC Sparta Praha 1:1 (0:0), FC Zbrojovka Brno – 1. SC Znojmo FK 6:0 (2:0), FK Varnsdorf – 1. FK Příbram 0:0, FK Baumit Jablonec – Bohemians Praha 1905 3:0 (3:0), FK Teplice – FC MAS Táborsko 6:0 (4:0).

Další duel sehrají mladí „votroci" v pondělí 4. srpna, kdy od 17 hodin přivítají v Orlické Kotlině fotbalisty brněnské Zbrojovky. Odčiní úvodní nezdar?