Poslední dvě měření sil těchto soupeřů skončila bez branek. Ukončit střeleckou mizérii ve vzájemných soubojích mohl už ve 3. min. Munster. Severoirský fotbalista ovšem z malého vápna nepřekonal brankáře Doležala. O osm minut později se v takřka stejné pozici ocitl Dvořák, ale ani on tváří v tvář hostujícímu brankáři neuspěl. „Votroci“ druhý tým tabulky přehrávali, jejich útočné kontry táhli především Černý s Dvořákem. Ve 22. min. posledně jmenovaný dorazil do sítě ránu Šmardy, jenže stál v postavení mimo hru.

Mužstvo z předměstí Olomouce se pyšní nejlepší obranou v soutěži. Defenziva dirigovaná Martinem Kotůlkem, vicemistrem Evropy z roku 1996 v Anglii, dosud kapitulovala jen dvanáctkrát. Výborně hrající domácí v ní však našli mnoho okének a ve 23. min. už toho využili; Černý si narazil s Dvořákem a ze šestnáctky chytře obstřelil vybíhajícího Doležala – 1:0. Do přestávky ještě Hradečtí nic nevytěžili ze závaru ani z příležitosti Šmardy.
Do druhého poločasu olomoucký trenér Kalvoda poslal dva nové hráče. Jeho záměry ale „votroci“ záhy rozmetali. Ve 49. min. Dvořák uháněl sám na brankáře, ten ho při pokusu o kličku vytlačil i s míčem k autové čáře, kde hradeckého útočníka nesmyslně stáhl k zemi Krutý. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Munster – 2:0. V 54. min. hosté poprvé vystřelili na hradeckou branku, pokus Grima ovšem Podhajský ukryl v náruči. Hanáci poté nepotrestali chyby domácích v rozehrávce a v závěru nebyl uznán druhý gól Dvořáka. Vítězství „votroků“ bylo zcela zasloužené.

Fakta – branky: 23. Černý, 49. z pen. Munster. Rozhodčí: Příhoda – Mencl, Henych. ŽK: Kanda – Kalvoda, Josefík. ČK: 73. Kalvoda. Diváci: 601. FC Hradec Králové: Podhajský – Přibyl, Wozniak, Filip, Šmarda – Poděbradský, Karal, Černý (77. Pilař), Bouška (28. Kanda) – Dvořák, Munster (83. Semerák). 1. HFK Olomouc: Doležal – Lošťák, Kalvoda, Kotůlek, Josefík – Spáčil, Škuta, Lukášek (46. Grim), Krutý – Kazár (79. Los), Da Silva (46. Korčián).

Hlasy trenérů – Luděk Klusáček (FC Hradec Králové): „Utkání jsme vyhráli zaslouženě. Kromě dvaceti minut ve druhém poločase, kdy jsme měli menší výpadek, jsme se pořád dostávali do šancí a naše vítězství mohlo být výraznější.“

Leoš Kalvoda (1. HFK Olomouc): „Nevím, čím to je. Jeden týden jsme schopni podat výborný výkon, druhý už je tomu naopak. Dnes jsme hráli špatně. Jsem zklamán.“