O víkendu byla rozehrána nová sezona krajských fotbalových soutěží. Do bojů vyrukovalo hned několik zástupců z hradeckého okresu.

Šlágr přeboru byl k vidění v Bydžově, kde si pouťové derby s Chlumcem nenechalo ujít 630 diváků. Ti se však branek dočkali až v penaltovém rozstřelu, v němž byli úspěšnější hosté.

Střeleckou mušku nechali na dovolené také hráči Vysoké a Třebše. I tam rozhodoval rozstřel a štěstí v něm přálo rovněž hostům.
Obhájce prvenství z Libčan musel proti Vrchlabí v závěrečné půlhodině otáčet jednobrankové manko, což se mu třemi góly podařilo.

Tři body si připsala také královéhradecká Slavia, které na to stačila jediná trefa Špačka v 81. minutě.

V I. A třídě se z tříbodového zisku radovaly týmy nováčků z Kobylic a Kratonoh (béčko). Černilov dovezl cennou výhru z Úpice a Roudnice padla těsně na půdě náchodské rezervy.

Kunčice, které pomýšlejí na postup, odjely s prázdnou z Nového Hradce. „Doufám, že jsme si střeleckou smůlu vybrali na celou sezonu, protože takové nakládání s šancemi dlouho nepamatuji,“ řekl kunčický kouč Richard Vlášek. (pt)

Kobylice – Týniště 3:2
Kobylice: Novotný – Hejcman, Josef, Dvořák, Khol – Říha (90. Dařbujan), Trutnovský, Vávra, Brzek (90. Pozler) – Dítě, Havlíček.

Úpice – Černilov 1:3
Černilov: Voltr – Zumr, Urban, V. Hrubý, Ježek (48. Hušek) – Šmied (85. Ridl), Štěnička, Schwarzer, Matoušek, J. Hrubý (64. Daněk) – Roubal.

Nový HK – Kunčice 3:1
Nový Hradec Králové: Sedláček – J. Jindra (72. J. Bendig), Kašpar, Páter, Kotouček – Sajvera (54. Vopálka), L. Jarotek, Vik (80. Neppl), M. Jindra – G. Bendig, T. Matějka. Kunčice: Holý – Koza, J. Pechar, Hamák, Zákravský – Šulc (82. Dudek), Laštovička, Pánek, Denk (70. Svatoš) – Faltus, T. Hanuš.

Kratonohy B – Třemešná 3:1
Kratonohy B: Javůrek – Kváš (84. T. Klátil), Semelka, Novotný, Štěpánek – Ročín (35. Strasser), Vodička, Franc, Haupt (77. L. Veverka) – Vejr (73. Bláha), Jimmy (87. Holubec).

Náchod B – Roudnice 1:0
Roudnice: Hopko – J. Novotný (46. M. Novotný), Černý, Cuberka (86. Vítek), Houser – L. Koutník (80. D. Koutník), Mikan, Koblížek, Tomeš (83. Tykva) – Šiška (56. Pospíšil), Kučera.

Chlumecké béčko otočilo duel krásnými góly
Červeněves – Okresní přebor mužů vstoupil do nového ročníku. Zajímavý duel se hrál v Červeněvsi.

NA FOTBALE U VÁS

Červeněves – Chlumec B 2:3 (1:0). Domácí sice v poločase vedli, ale hosté po změně stran skóre otočili, když se trefovali z parádních dalekonosných střel.

Fakta – branky: 41. Malý, 73. Šefara – 63. a 80. Špás, 57. Hubený. Rozhodčí: Liebisch – Skyba, Vorel. ŽK: 1:3. Diváci: 55. Červeněves: Špičák – Sedláček, Gorel, Wojcik, Fichtner – M. Král, A. Král, Šefara, Vlček (66. Hillebrand) – Trutnovský, Malý (82. Remsa). Chlumec B: Němec – Pilný, Šafránek, Staněk, Strnad – Myška, Hubený, Branský, Špás (88. Matouš) – Šumský, Appl (85. Blumenthal).

Martin Hloucal, trenér Červeněvsi: „V první půli chválím celý tým za bojovnost, těsně před přestávkou jsme se ujali vedení. Nástupem do druhé části jsme nepotvrdili náskok, přepustili iniciativu soupeři, který ze čtyř šancí vysokou produktivitou vsítil tři branky.“

Pavel Berger, trenér Chlumce B: „První půle byla z naší strany hrozná, domácí zaslouženě vedli. Po domluvě v kabině přišlo zlepšení a zasloužené vítězství, když jsme další šance ještě neproměnili. Za zmínku stojí parádní góly z dálky v podání Špáse a Hubeného.“

Pišta: Nebýt Mačího, odjeli bychom s prázdnou

Kratonohy - Dvoubodový zisk. Fotbalisté Kratonoh přivezli z Brandýsa cenné vítězství po penaltovém rozstřelu. Díky tomu tak úspěšně vstoupili do nového ročníku divize C.

BRANDÝS N. L. – KRATONOHY 2:2, PENALTY 4:5

Václav Pišta, trenér Kratonoh: „V úvodních dvaceti minutách jsme byli lepší a zaslouženě se dostali do vedení. Poté jsme nepochopitelně přestali hrát a domácí díky velké bojovnosti zaslouženě skóre otočili. Nám se podařilo pět minut před koncem vyrovnat a nakonec zvítězit po penaltách. Náš předvedený výkon byl zklamáním a nebýt brankáře Mačího, odjeli bychom s prázdnou.“