Varnsdorf - Hradec Králové 1:1

Fakta - branky: 54. D. Breda - 78. Plašil. ŽK: 3:3 (Král, Klobása, Porcal - Martan, Knejzlík, Žondra). ČK: 1:1 (61. Král - 85. Martan).

FK Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Zieris, Král – Cennerazzo, Bláha, Chlumecký, D. Breda (88. Bílek), Durdević (84. Dordič) – Klobása (64. Kozma), W. Da Silva. FC Hradec Králové: Ottmar – Čech, Nosek, Plašil – Pajer, Jirsák (67. M. Černý), Krátký (73. Zorvan), Knejzlík, Martan – Vlkanova (46. Žondra), Pázler.

Už to tak bývá. Když fotbalista nastoupí proti bývalému klubu, zpravidla válí. Tentokrát to poznal Hradec, který kvůli tomuto zákonu schválnosti ztratil v 8. kole druhé ligy body ve Varnsdorfu, kde remizoval 1:1.

Skóre totiž otevřel ve druhé půli parádní ranou David Breda, syn někdejší hradecké opory, který utekl před časem z Hradce do Jablonce. A ten ho nyní poslal na hostování do Varnsdorfu…

Jenže jeho gól nebyl hlavním faktorem zápasu. Tím byl spíše hradecký výkon v první půli, kdy byli domácí – ač poslední celek tabulky – lepší. „Ukázalo se, jak je soutěž vyrovnaná,“ glosoval hradecký trenér Karel Havlíček. „Bod bereme všema deseti,“ doplnil ho záložník Ladislav Martan.

Ten měl na průběh zápasu zásadní vliv. Za vedení domácích 1:0 byl po faulu na něj vyloučen varnsdorfský Jan Král. „Začali jsme hrát až po obdrženém gólu. Po vyloučení jsme je konečně zatlačili,“ vykládal Martan. Jenže tím jeho role neskončila. V 85. minutě dostal druhou žlutou kartu a rovněž musel ze hřiště.

Vyloučení přišlo po nafilmovaném pádu. Nebo ne? „Rozhodčí se mi po zápase omluvil. Prý to byl faul a kartu mi dávat nemusel“ tvrdil Martan. „Ale lituju toho, protože jsme mohli mít do konce větší tlak a šance na vítězství,“ dodal.

Je to tak, jeho červená přišla za stavu 1:1, v 78. minutě vyrovnal po rohovém kopu zadák Marek Plašil. „Z minima jsme vytěžili maximum,“ uznal kouč.