Tohle bolí. A moc. „Votroci" přišli o vítězství nad Mladou Boleslaví minutu před koncem. Po poločase vedli 2:0, ale druhou půlku absolutně nezvládli. Po brance Magery a bez vyloučeného Milana Fukala inkasovali vyrovnávací branku z hlavy Ščuka právě z prostoru, který střežil hradecký kapitán…

Pětadvacet minut nic nenasvědčovalo tomu, že byl měl první poločas skončit 2:0 pro domácí.

Boleslavští byli lepší, v klidu kombinovali na polovině Hradce a nebýt nepřesné mušky Štohanzla, mohli se dostat do vedení. Jeho první střela z hranice vápna minula jen těsně levou tyč, tu druhou, která mířila k opačné tyčce, skvěle vytáhl na roh Lindr.

„Votroci" se dostávali pouze k brejkovým situacím, které ale řešili velmi nepřesnou finální přihrávkou.

Když na světelné tabuli svítil čas 25.00, obraz hry se rapidně změnil.

Najednou to byli domácí, kteří přišpendlili soupeře před branku. Po kolmici Šislera se dral do šance Klapka, ale hostující obrana nebezpečí ještě zažehnala. Pak Fukal v dobré pozici mířil hlavou nad. A když po centru Harby na zadní tyč chyběly decimetry ke gólu nabíhajícím Hochmeisterovi a Strnadovi, fanoušci se chytali za hlavu.

Góly přišly až těsně před poločasem. Po faulu Jarolíma na Poděbradského se postavil k exekuci trestného kopu Štěpán, střelou přes zeď trefil břevno a odražený míč napálil do sítě Šisler.

V poslední minutě pak přetažený centr Štěpána vrátil do ohně Fukal a Plašil hlavou dostal míč do sítě podruhé.

Na nepříznivý vývoj utkání reagoval hostující kouč o přestávce stažením nevýrazného Mareše a do hry poslal Ondřejku. A v 55. minutě mohli Boleslavští snížit. Na rohový kop si nejvýše vyskočil Magera, ale o metr minul.

Hradec nebral varování vážně, a tak byl potrestán. Po přízemním centru Bořila snížil vysoký Magera. Krátce poté se do zakončení dostal střídající Kulič, ale minul. V 79. minutě putoval po druhé žluté kartě pod sprchy kapitán Milan Fukal a přesilovku využil v samém konci Ščuk.

Hradec Králové – Mladá Boleslav 2:2

Fakta - branky: 42. Šisler, 45. Plašil – 62. Magera, 89. Ščuk. Rozhodčí: Královec – Kordula, Moláček. ŽK: Plašil, Poděbradský, Fukal – Magera, Dosoudil. ČK: 79. Fukal (Hradec). Diváci: 3290. Poločas: 2:0.
FC Hradec Králové: Lindr 6 – Plašil 6, Hochmeister 6 , Fukal 6, Poděbradský 6 – Harba 4 (65. Kulič), Strnad 5, Šisler 7, Klapka 5, Štěpán 7 (82. Uškovič) – Hadaščok 5. Trenér: Plíšek.
FK Mladá Boleslav: Miller 5 – Kysela 4 (79. Chramosta), Johana 5, Dosoudil 6, Bořil 5 – Mareš 3 (46. Ondřejka), Jarolím 6, Ščuk 5, Štohanzl 5 – Nešpor 3,  Magera 5 (72. Sloboda). Trenér: Minář.

Hvězda zápasu

JAN ŠISLER, záložník Hradce Králové. Ryšavý středopolař je nepostradatelným článkem sestavy „votroků." Tentokrát svůj výkon korunoval první vstřelenou brankou.

Moment zápasu

GÓL ŠČUKA. Mladoboleslavský stoper Dosoudil se rozběhnul nikým nerušený přes polovinu hřiště, ze strany odcentroval do vápna a Ščuk přesnou hlavičkou srovnal účty.