Dva cíle měli hradečtí fotbalisté, jež naposledy vedl kouč Karel Havlíček, před závěrečným kolem druhé ligy. Splnění toho důležitějšího, posunu na třetí místo, jim vzala výhra Pardubic.

„Štve mě, že jsme čtvrtí, že jsme skončili za Pardubicemi,“ řekl po výhře 2:0 na hřišti Táborska útočník Jan Pázler.

Právě jeho se týkal druhý úkol pro páteční utkání. Pázler chtěl udržet výsadní postavení v tabulce střelců. Nakonec se mu to podařilo. Když otevřel skóre v poslední minutě první půle, statistici mu zapsali 21. gól v sezoně. Opavský Nemanja Kuzmanovič se nakonec zastavil na metě osmnáct.

„Za střelce jsem rád, ale štve mě, že jsme nehráli déle o postup,“ zopakoval kanonýr své rozladění nad konečným umístěním.

K lepšímu než čtvrtému místu nepomohla ani poslední výhra, kterou po Pázlerovi dotvořil sedm minut před koncem z pokutového kopu Adam Vlkanova. Přispěl také gólman Patrik Vízek, který chytil penaltu.

Předvedla se také zbrusu nová obrana, do níž naskočili dva mladíci Dominik Hašek s Jakubem Martincem. „Pomohly nám zkušenosti Marka Plašila,“ děkoval Martinec matadorovi.

Táborsko - Hradec Králové 0:2

Fakta – branky: 45. Pázler, 73. Vlkanova z pen. Rozhodčí: Lerch – Vitner, Poživil. ŽK: N'Gimbi – Černý, Pázler. Diváci: 846. Poločas: 0:1.
FC MAS Táborsko: Zadražil – Navrátil, Zavadil, N'Gimbi, Šandera – Nešický, M. Kučera, Blecha (46. Vandas), Mysliveček (69. Kopřiva), Mršić – Musiol (84. Vozihnoj). Trenér: Nádvorník.
FC Hradec Králové: Vízek – Hašek, Čech, Martinec, Plašil – Černý, Eliáš, Janoušek, Martan – Vlkanova (81. Šípek) – Pázler (63. Kropáček). Trenér: Havlíček.

Skvělá šňůra juniorky. Pět zápasů neprohrála

FNL: Vítkovice padly v Ústí a sestupují

Další výsledky - 30. kolo: Pardubice – Olympia Praha 2:0, Opava – Frýdek-Místek 7:0, V. Žižkov – Č. Budějovice 1:2, Třinec – Varnsdorf 2:2, Ústí nad Labem – Vítkovice 4:0, Znojmo – Příbram 2:0, Sokolov – Vlašim 2:0.