Dobruška ani podruhé doma nejenže nevyhrála, ale nedala tu ani gól, a tak zoufale vyhlíží návrat kanonýra Hájka, který po osmizápasovém trestu může nastoupit poprvé tuto sobotu doma s Novým Bydžovem B.

Výrok kola:
„Každá série jednou končí, ale mrzí, že se nám to stalo doma.“
Miroslav Vodehnal, Česká Skalice

Největší překvapení jarních odvet – béčko Nového Bydžova nezaváhalo ani s hradeckou Olympií a je stále suverénním jarním lídrem. Jeho pátá výhra v řadě byla tentokrát šťastná a zrodila se v duelu, který měl divizní parametry.

Česká Skalice sehrála nepovedené utkání a prohrála doma s Policí, která navíc nedala penaltu a v nastavení trefila tyč.

„Oběma týmům komplikoval hru nerovný terén. Hosté se soustředili na defenzivu, nakonec uspěli i gólově,“ řekl domácí trenér Miroslav Vodehnal, který komentoval i přerušenou sérii devíti zápasů bez prohry (naposledy 10. kolo Kratonohy – Č. Skalice 3:2): „Každá série jednou končí, ale mrzí, že se nám to stalo doma.“

Převýšov doma paralyzoval Sršně z Kratonoh po půlhodině hry, kdy během osmi minut dvakrát skóroval, čímž bylo o utkání rozhodnuto. Po změně stran hosté nevyužili početní převahy po vyloučení domácího Slezáka.

Kunčice potvrdily tři body z Dobrušky další výhrou venku. Poté, co domácí Přepychy vyrovnaly na 1:1, je během pouhých čtyř minut dvěma góly srazily do kolen. Stínem utkání bylo vážné zranění pravého kolena domácího kanonýra Jiřího Chválka, jenž musel opustit trávník v 18. minutě a ihned zamířil sanitkou do nemocnice.

Nečekanou výhru v minulém kole v Polici devalvovaly Lázně Bělohrad domácím debaklem s Novým Hradcem, který si dal pětigólové repete z podzimu v Kunčicích.

Po pětačtyřiceti minutách nebylo o co hrát v Rychnově nad Kněžnou. Domácí vedli nad Broumovem o tři góly, pak už průběh zápasu jen kontrolovali a připsali si do tabulky tři body.

Týniště získalo doma v derby s Dobruškou první bod, což je ale slabá náplast na zatím nepovedené jaro. Domácím ho navíc komplikuje absence dvou opor – Sadílka (natržený stehenní sval) a Tomáška (vykloubené rameno). Hned v 1. min. zápasu se konečně poprvé po přestupu z České Skalice trefil druhý nejlepší kanonýr přeboru Merganc, za čtvrt hodiny však remízový rezultát stanovil nádhernou trefou Čada.

Doudleby vsadily ve Lhotě na precizní obranu, bojovnost a důraz v osobních soubojích, a tak domácí museli neprostupnou tvrz dlouho dobývat. Nakonec obranné hradby povalil nejlepší střelec týmu Klouda, a tak Doudleby zůstávají jediné bez jarního bodu. Změnit to mohou tento týden, kdy v duelu týmů z tabulkového podpalubí přivítají doma Týniště.