'Votroci' na severu Čech doplatili na neproměňování šancí

Hradec Králové – Nejvyšší dorostenecká soutěž fotbalistů měla o víkendu na programu zápasy devětadvacátého kola. Svěřenci trenéra Milana Frimmela podobně jako v předešlých zápasech doplatili i v Liberci na neproměňování šancí a domů se vrátili bez bodů i bez vstřeleného gólu.

6.5.2013

Ilustrační fotografie.Foto: archiv

I. liga U19:
Liberec – FC Hradec 2:0 (0:0). Branky: 66. Kaiser, 86. vlastní. Hradec: Jehlička – D. Drozd, Zezula, Václavek, Kratochvíl (78. Vocel) – Brabec, Vobejda, Kraják (75. Zdržálek) – Langr, Vágner, Šnejdr (71. Zbudil).

Po remíze s vedoucí Slavií chtěli „votroci" na severu Čech naplno bodovat, ačkoliv vlivem marodky odjeli k zápasu v nekompletním složení.

První šanci měl ve 12. min. domácí Ondráček, který se na hranici velkého vápna uvolnil, ale v rozhodujícím okamžiku si míč předkopl a brankář Jehlička včasným vyběhnutím nebezpečí zažehnal. Jeho protějšek Kubát se vyznamenal o tři minuty později, když vyrazil tvrdou střelu Vobejdy.

I v dalším průběhu prvního dějství se hrál otevřený fotbal s rušnými momenty před oběma brankami. Hradecký gólman Jehlička si poradil se střelou Kaisera. Na druhé straně měl Hradec ve 26. min. obrovskou šanci jít do vedení. Po rychlém protiútoku a Vobejdově přihrávce běžel sám na gólmana Heger, ale trefil pouze jeho nohy.

Úvod druhého dějství patřil „votrokům", kteří soupeře začali přehrávat. V 56. min. po akci D. Drozd – Heger – Kraják se posledně jmenovaný ocitl na hranici velkého vápna zcela sám, ale poslal míč vysoko nad.

Pravidlo nedáš – dostaneš se opět naplnilo o deset minut později, kdy po centru z levé strany se odraženému míči dostal Kaiser a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

Hradec poté vrhl všechny síly do útoku a v 82. minutě Vocelova střela skončila na levé tyči domácí branky.

Definitivní rozhodnutí padlo čtyři minuty před koncem, kdy po rychlém brejku a následném centru z levé strany si míč do vlastní sítě nešťastně srazil jeden z královéhradeckých obránců – 2:0.

Milan Frimmel, trenér FC Hradec: „Začátky obou poločasů byly jasně v naší režii. Vypracovali jsme si jasné brankové příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Je to již třetí zápas po sobě, který jsme nezvládli kvůli neproměněným šancím. Ve středu hostíme v dohrávce na Bavlně od 11 hodin Zlín a v sobotu ve stejném čase tamtéž Spartu."   (js)

Autor: Redakce