'Votroci' na severu Čech doplatili na neproměňování šancí

Hradec Králové – Nejvyšší dorostenecká soutěž fotbalistů měla o víkendu na programu zápasy devětadvacátého kola. Svěřenci trenéra Milana Frimmela podobně jako v předešlých zápasech doplatili i v Liberci na neproměňování šancí a domů se vrátili bez bodů i bez vstřeleného gólu.

6.5.2013

Ilustrační fotografie.Foto: archiv

I. liga U19:
Liberec – FC Hradec 2:0 (0:0). Branky: 66. Kaiser, 86. vlastní. Hradec: Jehlička – D. Drozd, Zezula, Václavek, Kratochvíl (78. Vocel) – Brabec, Vobejda, Kraják (75. Zdržálek) – Langr, Vágner, Šnejdr (71. Zbudil).

Po remíze s vedoucí Slavií chtěli „votroci" na severu Čech naplno bodovat, ačkoliv vlivem marodky odjeli k zápasu v nekompletním složení.

První šanci měl ve 12. min. domácí Ondráček, který se na hranici velkého vápna uvolnil, ale v rozhodujícím okamžiku si míč předkopl a brankář Jehlička včasným vyběhnutím nebezpečí zažehnal. Jeho protějšek Kubát se vyznamenal o tři minuty později, když vyrazil tvrdou střelu Vobejdy.

I v dalším průběhu prvního dějství se hrál otevřený fotbal s rušnými momenty před oběma brankami. Hradecký gólman Jehlička si poradil se střelou Kaisera. Na druhé straně měl Hradec ve 26. min. obrovskou šanci jít do vedení. Po rychlém protiútoku a Vobejdově přihrávce běžel sám na gólmana Heger, ale trefil pouze jeho nohy.

Úvod druhého dějství patřil „votrokům", kteří soupeře začali přehrávat. V 56. min. po akci D. Drozd – Heger – Kraják se posledně jmenovaný ocitl na hranici velkého vápna zcela sám, ale poslal míč vysoko nad.

Pravidlo nedáš – dostaneš se opět naplnilo o deset minut později, kdy po centru z levé strany se odraženému míči dostal Kaiser a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

Hradec poté vrhl všechny síly do útoku a v 82. minutě Vocelova střela skončila na levé tyči domácí branky.

Definitivní rozhodnutí padlo čtyři minuty před koncem, kdy po rychlém brejku a následném centru z levé strany si míč do vlastní sítě nešťastně srazil jeden z královéhradeckých obránců – 2:0.

Milan Frimmel, trenér FC Hradec: „Začátky obou poločasů byly jasně v naší režii. Vypracovali jsme si jasné brankové příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Je to již třetí zápas po sobě, který jsme nezvládli kvůli neproměněným šancím. Ve středu hostíme v dohrávce na Bavlně od 11 hodin Zlín a v sobotu ve stejném čase tamtéž Spartu."   (js)

Je libo švába a saranče? Kuchař přivezl hmyzí lahůdky

Královéhradecko, Batňovice - Šéfkuchař arabsko-indické restaurace z Brna Milan Václavík přivezl po roce do podkrkonošských Batňovic svou hmyzí show. Lidem tu demonstroval, že konzumace těchto živočichů není v podstatě nijak nevšední. Na světě je prý minimálně 1400 druhů pro člověka poživatelného hmyzu.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Pod čarodějnici chtěli přiložit i pneumatiky...

Královéhradecko, Nové Město nad Metují - Z místa, kam každý rok lidé přivážejí hromadu klestí na pálení čarodějnic, si letos někteří chytráci udělali černou skládku.

Ovsíková: 'Cenná medaile, můj největší úspěch'

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Před dvěma roky při stříbrné jízdě „lvic" hrála ještě v Trutnově, nyní už úspěšně válčí zase za Hradec. Basketbalistka Andrea Ovsíková si po parádní sezoně pověsila na krk stříbrnou medaili. Po finálové sérii a třech vysokých prohrách s USK Praha však takovou radost neměla.