Svěřenci trenéra Veselého měli po celých devadesát minut výraznou územní převahu, gólově se však prosadili až po změně stran. Do střelecké listiny se nejprve zapsal Trubač, jehož střela z dvaceti metrů překvapila hostujícího gólmana Ptáčka. Definitivní pojistka přišla osm minut před koncem, kdy skóroval Jukl.

Juniorská liga: FC Hradec Králové – FK Pardubice 2:0 (0:0). Branky: 63. Trubač, 83. Jukl. Rozhodčí: Mikyska. ŽK: 1:3. Diváci: 200. Hradec: Zavřel – Soukup, Krčál, Zezula, Drozd – Vobejda, Trubač, Kopřiva (75. Hrabar) – Hlavsa (59. Vágner), Hofman (70. F. Langr), Jukl.

Jaroslav Veselý, trenér Hradce: „Vzhledem k postavení v tabulce jsme byli v derby favoritem. Od začátku jsme měli územní převahu, ale v první půli jsme nebyli schopni vstřelit branku. Naše snaha končila na hranici velkého vápna. Chyběla nám přesnější finální přihrávka, důraz a tlak v zakončení. Druhý poločas byl o trošku lepší, více jsme stříleli ze střední vzdálenosti. Byli jsme určitě nebezpečnější než soupeř, přesto bych si představoval, že v tomto utkání si vytvoříme více brankových příležitostí a vstřelíme větší počet gólů. Z tohoto pohledu příliš spokojen nejsem, ale tři body jsme získali naprosto zaslouženě. V příštím kole zajíždíme v pondělí do Jihlavy, začátek zápasu je ve 12.30 hodin."