Byly to dvě podobné situace. Ve33. minutě atakoval Lukáš Hůlka zezadu unikajícího Milana Baroše, navíc pak spadl na míč a zdálo se že hrál rukou. Rozhodčí mlčel. Ve 45. minutě však již faul hradeckého zadáka na českou fotbalovou superhvězdu posoudil jako nedovolený.

Liberec kopal penaltu a rozhodl o své výhře na stadionu „votroků" ve 25. kole fotbalové ligy. Hradec je po porážce 0:1 zase o něco víc namočen v bahně, v boji o záchranu se jeho náskok rozplynul.

Za vše může jeho domácí bilance. V Malšovicích v osmi duelech uhrál jen dva body za remízy. Jinak vždy podlehl. „Abychom uspěli, tak si musí sednout individuální i týmový výkon. Bohužel, tentokrát to bylo málo," přiznal Milan Frimmel, jeden z trenérů. „Ve druhém poločase jsme byli lepší, ale gól jsme nevstřelili. Máme málo střel," upozornil.

Je to tak, největší šanci měl černobílý tým v 86. minutě, kdy se centr snášel na malém vápně k Janu Mudrovi. Jenže míč mu ukopl vracející se Radek Voltr, mimochodem hradecký odchovanec. „Zachránil nás," odtušil liberecký kouč Jindřich Trpišovský.

Ani Slovan však nebyl v útoku příliš invenční. „Byl to spíše boj, válka," připustil Trpišovský. To se potvrdiloi při nejrušnějších chvílích druhé půle. V 64. minutě byl vyloučen domácí tahoun Tomáš Malinský. Ostře totiž nakopl soupeře Petra Ševčíka. „Měl míč pod sebou, snažil jsem se ho vykopnout. Nebyl to zkrat," vysvětloval Malinský.

Červenou kartu však viděl i jeho sok, toho sudí Radek Příhoda poslal hned po Malinském do šatny za hraní rukou, za které dostal druhou žlutou kartu.

Více prostoru na hřišti svědčilo oběma mančaftům. Hradec se snažil využít síly dvou střídajících útočníků (Jan Pázler a Libor Žondra), Liberec měl možnosti rozseknout duel z protiútoků. Ani jeden celek se však už neprosadil.
„Jsme sice stále na nesestupové příčce, ale s těmi body, co máme, se liga zachránit nedá. Více bodů jsme však udělali venku, tak proč bychom nemohli přivézt další? A věříme, že se to už musí zlomit na našem stadionu," řekl Frimmel.

Co řekl o utkání hradecký trenér:

Zdroj: Youtube

FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec 0:1

Fakta - branka: 45. (+2) Kerbr z pen. Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Hájek. ŽK: 2:2 (Hůlka, Krátký - Ševčík, Vůch). ČK: 1:1 (64. Malinský - 65. Ševčík). Poločas: 0:1. Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 4:7. Rohy: 8:3. Diváků: 1789.
Sestavy - Hradec Králové:
Ottmar – Krátký, Nosek, Hůlka, Mudra – Janoušek (80. Schwarz) – Martan (73. Žondra), M. Černý, Trubač, Malinský – P. Černý (56. Pázler).
Liberec: Dúbravka – Mikula, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Souček – Ekpai (46. Voltr), Ševčík, Breite, Vůch (89. Kouřil) – Baroš (83. Graiciar).

Další výsledky 25. kola: Bohemians - Zlín 0:2, Teplice - Karviná 1:0, Brno - Ml. Boleslav 2:3, Slovácko - Slavia 0:2, Dukla - Jihlava 4:1, Jablonec - Příbram 2:4, Sparta - Plzeň 2:0.

16. Jihlava 25 4 8 13 18:41 20

Příště se hraje (29. dubna, 26. kolo): Karviná - Hradec Králové, Slavia - Jablonec, Plzeň - Dukla, Příbram - Sparta, Zlín - Ml. Boleslav, Teplice - Slovácko, Liberec - Bohemians, Jihlava - Brno.