Pokusit se odčinit nečekanou domácí porážku (2:4) - s takovým cílem vyráželi, opět bez několika opor, do anglického Nottinghamu hokejisté Mountfieldu. To se však nepodařilo.

Zápas provázela řada nepřesností, chyb a špatných přihrávek. I proto se na první gól čekalo až do 34. minuty a zaznamenal ho domácí celek. Hradec však brzy srovnal po pohledné přesilovkové kombinaci, na jejímž konci stanul Zigo.

Hrubé pochybení v zadních řadách Mountfieldu dostalo Pantery znovu do vedení ve 47. minutě, a když o pouhých 77 vteřin později přidali třetí zásah, vypadalo to s Východočechy bledě. Jenže jak briskně domácí hokejisté dvoubrankového náskoku nabyli, podobně rychle o něj přišli. Nejprve v 52. min. snížil Jirásek a jen o 58 vteřin později dělovkou od modré v přesilovce srovnal Filip Pavlík.

Hradec dotáhl zápas do nastavení a brousil si zuby alespoň na bonusový bod. Ale… Prohraný souboj u mantinelu, přihrávka na zcela nepokrytého hráče, rychlý švih mezi Pavelkovy betony a bylo vymalováno. Z prodloužení uběhlo pouhých devět vteřin a stadion v Nottinghamu už slavil další sladké vítězství.

Nottingham Panthers - Mountfield HK 4:3 po prodl.

Fakta - branky a asistence: 34. Sauve (Billingley), 47. Clarke, 48. Mosey (Farmer, Betteridge), 61. Sauve (Derlago) – 36. Zigo (Vopelka, Rosandič), 52. Jirásek (Cingel, Zigo), 53. F. Pavlík (Vopelka). Rozhodčí: Iwert, Sewell – Dalton, Beresford. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:2 - 1:0.
Nottingham Panthers: Garnett – Lee, Sauve, Billingsley, Spang, Mosey, Gagnon, Kelsall, Tetlow – Bussieres, Phillips, Derlago – Shalla, Perlini, Farmer – Clarke, Lindhagen, Brown – Betteridge, Lachowicz, Mokshantsev. Trenér: Corey Neilson.
Mountfield HK: Pavelka – Gregorc, F. Pavlík, Vydarený, Čáp, Barák, Rosandič, Graňák, Pohl – Červený, Džerinš, Vopelka – Šimánek, Kukumberg, Köhler – Cingel, Zigo, Jirásek – Nedvídek, Miškář, Dvořák. Trenér: Václav Sýkora.

Další zápas skupiny F: Turku (Fin.) - Bern (Švýc.) 3:1 (0:1, 0:0, 3:0).