Hostům se ideálně vydařil vstup do utkání, již po 32 sekundách otevřel skóre kapitán Šimánek. V 5. minutě dostal Dvořáček po Plášilově faulu výhodu trestného střílení, ale brankář Východočechů svůj tým opět podržel.

Sparta měla s pozorně a obětavě hrajícím soupeřem problémy a nedokázala se prosadil ani v početních výhodách, ve kterých má přitom nejvyšší úspěšnost ze všech extraligových týmů.

Na přelomu první a druhé třetiny hráli hosté 74 sekund přesilovku pět na tři, Novotný však odolal. Se štěstím zlikvidoval i velkou šanci Šimánka. Ve 25. minutě však už inkasoval podruhé, za jeho zády skončila Mertlem tečovaná Plášilova střela.

Dvoubrankové vedení se nezměnilo ani v sérii přesilovek obou týmů, ve 37. minutě měl ideální šanci snížit v oslabení Rolinek, v samostatném nájezdu však Kacetla nepřekonal. Místo zdramatizování zápasu se potřetí prosadili hosté a bylo zřejmé, že Hradec oplatí Spartě porážku z předchozího vzájemného souboje. Navíc se poté ještě hosté dvakrát prosadili v přesilové hře.

HC Sparta Praha – Mountfield HK 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)

Fakta – branky a nahrávky: 1. Šimánek (Kudrna, Mertl), 25. Mertl (Plášil, Skokan), 42. Tvrdík (Skokan, Pláněk), 55. Mertl (Pláněk, Šimánek), 56. Vydarený (Mertl, Kudrna). Rozhodčí: Polák, Souček – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 14:13, navíc Skokan (Hradec Králové) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 9778.
HC Sparta Praha: F. Novotný – Eminger, Polášek, Ďaloga, J. Mikuš, Piskáček, Barinka, Hrbas – Réway, J. Hlinka, Klimek – Kumstát, Černoch, Rolinek – Forman, Buchtele, Sabolič – M. Procházka, Volek, Dvořáček – Bahenský. Trenéři: Jandač a Moták.
Mountfield Hradec Králové: Kacetl – Piegl, Vydarený, Jank, Plášil, Pláněk, Vašíček – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, T. Knotek, Kukumberg – Vantuch, Troliga, Červený – Skokan, Tvrdík, Pospíšil. Trenéři: Draisatl a Kučera.