Klíčový moment zápasu? Neuznaný gól ze 37. minuty.

Za stavu 2:2 krátce po uplynutí přesilové hry vypálil od modré čáry brněnský bek Hanzlík, puk propadl Kantorovou výstrojí a šoural se za čáru odkud ho poslal pryč Frühauf.

Hosté se radovali, jenže zbytečně. Rozhodčí jel celou situaci zkontrolovat s videorozhodčím.

Čtrnáct minut se nehrálo, fanoušci se v hledišti bavili a hráči jezdili dokola jak na veřejném bruslení.

Výsledek přerušení? Rozhodčí Úlehla rozpažil a jelo se dál za nerozhodného stavu.

Ve třetí třetině domácí odstrčili Kometu od naděje na bodový zisk. Hosté se čím dál více dostávali do úzkých. Velkou šanci neproměnil Kudrna, po něm ani Mertl.

A tak za první lajnu, která byla u úvodních dvou tref, zaskočili jiní. Dej osvědčil důraz u mantinelu, Skokan nahrál mezi kruhy Knotkovi, který z voleje zamířil přesně k tyči.

Houževnatá Kometa se nevzdala, na trestnou lavici putovali postupně tři hradečtí hráči. Poslední v čase 57.46… Kometa vyrazila po oddechovém čase do boje v šesti hráčích, ale Hradec za pomoci Kantora výsledek uhájil.

Mountfield HK – HC Kometa Brno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Fakta – branky a asistence: 3. Kudrna (Mertl), 25. Šimánek (Kudrna), 44. Knotek (Skokan, Dej) – 6. Ton (Kempný), 28. Čermák (Burian). Rozhodčí: Turčan, Úlehla – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 5293.
Mountfield HK: Kantor – Vydarený, Slovák, Dietz, Pláněk, Vašíček, Frühauf – Kudrna, Mertl, Šimánek – Skokan, Kukumberg, Dej – Pospíšil, Knotek, Červený – Beránek, Kopta, Nedvídek. Trenér: Peter Draisaitl.
HC Kometa Brno: Čiliak – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Malec – Hruška, Němec, Ton – Dočekal, Čermák, Svoboda – Burian, Koreis, Vondráček – Wasserbauer, Kusko, Mrázek. Trenér: Martin Pešout.