Právě v této početní situaci, při jednom vyloučeném na každé straně, hosté ze severu Čech rozhodli utkání 19. kola extraligy. Domácí zmar navíc zvýraznila kuriózní vlastní branka ve třetí části.

Verva vyhrála na ledě Mountfieldu 3:0 a upevnila si třetí místo v tabulce.

Atak bronzu nevyšel

Hradec přitom po středečním vítězství v derby v Pardubicích myslel na to, že by se mohl na Litvínov, který byl před utkáním třetí, dotáhnout na rozdíl jediného bodu. Hosté však ukázali, proč se započtením pátečního úspěchu drží sérii čtyř výher. A proč z posledních dvanácti utkání slavili jedenáctkrát.

Litvínov zápas rozsekl brankami v první a druhé třetině. Pokaždé bylo na ledě jen osm hráčů v poli. Ve 4. minutě zvládl skvělou individuální akci Robin Hanzl, po otočce poslal přihrávku na Pavelku, jenž pokořil Rybára. Druhý úder přišel ve 34. minutě po Doležalově úniku.

Ve třetí části neproměnil Mountfield několik šancí (například Jarůšek) a pak si dal až úsměvný vlastní gól. Při signalizované výhodě odjel Rybár na střídačku a Šimánek při snaze rozehrát útok poslal puk přes celé hřiště do brány.

Hradec Králové - Litvínov 0:3

Fakta – branky: 4. Pavelka (R. Hanzl, Černý), 34. Doležal (Jurčík), 52. Lukeš. Rozhodčí: Hradil, Horák – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 3:6, navíc Pavlík (Litvínov) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 5302. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:1.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Štajnoch, Newton, Gregorc, Dietz, Pláněk, Vydarený, Čáp – Jarůšek, Dragoun, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Köhler, T. Knotek, Červený – R. Pavlík, Nedvídek, Bulík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.
HC Verva Litvínov: Janus – Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš – Stříbrný, V. Hübl, Lukeš – Gerhát, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Reichel, Trávníček – Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.