Zdálo se, že po první třetině bude Hradci hej. Vedl 2:0 a měl nakročeno ke třem bodům. Havlíčkův Brod ale skóre srovnal a těsně před koncem otočil, hosty nakonec zachránil Moskal. Jenže ne natrvalo. V prodloužení zařídil pro Rebel výhru Rytnauer.

Vydařený lví úvod měl na svědomí dvougólový střelec David Švagrovský. Poprvé se prosadil v 15. minutě, když z voleje napálil do sítě nahrávku Bergera. Druhý zásah hradeckého útočníka přišel třináct vteřin před koncem první třetiny, když zády k brance tečoval Čápovo nahození. Hradec po využité přesilovce vedl 2:0 a nejspíš spoléhal na to, že gól do šatny domácí tým pořádně rozhodí. Jenže to se nestalo.

Rebel se po  pauze probral, zjednodušil hru a víc se hrnul do branky, odměnou mu bylo vyrovnání na 2:2. Před půlkou zápasu trefil odkrytou branku z úhlu Havel, druhý gól měl na svědomí ve 37. min. Petr Polodna, proti jehož přízemní střele se Jakub Čech nedokázal přesunout.

Další šance přicházely hlavně v přesilovkách. Blízko klíčové třetí trefě byl Havlíčkův Brod v 51. minutě, kdy se k puku dostal před hradeckým brankovištěm Ondráček, jenže se zakončením chvíli váhal, Čech se stihl zorientovat a tutovku zlikvidoval. Rebel se dočkal až v 57. minutě, když u tyče číhal volný Ryntnauer. Hradec se ale sebral a za minutu dokázal na 3:3 srovnat Moskal. Poslední slovo měl však stejně v prodloužení Rytnauer.

Havlíčkův Brod - Hradec Králové 4:3 po prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

Fakta – branky a asistence: 29. Havel (Kostourek, Soldán), 37. Polodna (Stehlík, Soldán), 58. Rytnauer (Kostourek), 65. Rytnauer (Kostourek) – 15. Švagrovský (Berger, Tvrdík), 20. Švagrovský (Čáp, Tvrdík), 59. Moskal. Rozhodčí: Humpolíček – Černý,  Reich. Vyloučení: 7:9, navíc Karlíček (Hradec) 10 min. OT. Využití: 3:1.
HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš – M. Blažek, Protivný, A. Jelínek, Soldán, Pavlík, Ostrčil, Novotný – Polodna, Endál, Vondráček, Knotek, P. Blažek, Ondráček, Rytnauer, L. Havel, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek.
Královští lvi Hradec Králové: Čech – Hendrich, Roupec, Vágner, Karlíček, Havlík, Čáp, Klement – Brož, Říha, Švagrovský, Tvrdík, Berger, Macháň, Půlpán, Haluza, Mikeska, Budínský, Moskal, Valášek.

Další výsledky – 41. kolo: Ústí nad Labem – Kadaň 2:4, Třebíč – Jihlava 2:3 po sam. náj., Mladá Boleslav – Šumperk 3:4 po sam. náj., Olomouc – Benátky 2:1 po prodl., Beroun – Most 4:2, Písek – Litoměřice 2:3 po prodl.