HOKEJ: Hradec 'loupil' na Vysočině

Havlíčkův Brod - V dalším kole první hokejové ligy se hradečtí hokejisté představili na ledě Havlíčkova Brodu, odkud si přivezli tři body za výhru 4:1.

28.9.2008

Havlíčkův Brod - Hradec Králové 1:4. Na snímku hradecký Martin Filip (vlevo) brání Vojtěcha Němce.Foto: Stanislav Souček

Od začátku zápasu byl lepším týmem Hradec Králové, i když několikrát se k ohrožení hostující branky se dostali i domácí hokejisté. Poprvé se skóre měnilo v 16. minutě, kdy Suchana propálil Luštinec. Na konci první třetiny nezvládli přesilovou hru domácí, Hruška s Kadlecem získali puk a druhý jmenovaný po sólu zvýšil na 0:2.

I další dva královehradecké góly padly při nestandardním počtu hráčů na ledě. Třetí vstřelili hosté v přesilové hře, čtvrtý přidali opět v oslabení. „Zápas rozhodly přesilové hry, nebyli jsme v nich důrazní, nevyužili jsme je. Naopak jsme v nich dostali góly, inkasovali jsme i v přesilovkách Hradce. Jednoznačně to rozhodli, z naší strany byli hodně špatné,“ poukázal kouč brodského celku Petr Novák.

„Přijeli jsme sem s tím, že chceme bodovat, abychom se trochu posunuli v tabulce. Jsme spokojený s hrou, i se třemi body, které si odvážíme. Sice jsme měli ve třetí části trochu výpadky, ale díky Filipu Luňákovi, jsme to udrželi a zaslouženě jsme vyhráli,“ zhodnotil utkání asistent hradeckého trenéra Jiří Mička, shodou okolností havlíčkobrodský ro­dák.

Ve třetí třetině nezůstal v brodské sestavě kámen na kameni, trenér Novák se snažil s výsledkem ještě něco udělat. „Na výsledku se to sice neodrazilo, ale musíme si z toho vzít to pozitivní. Zkusili jsme další vazby. Do dalšího zápasu jdeme s tím, že jsme ve třetí třetině podali docela slušný výkon,“ uzavřel Novák.

Havlíčkův Brod - Hradec Králové 1:4
Branky a nahrávky:
55. Stromko – 16. Luštinec (Ulehla), 19. Kadlec (Hruška), 35. Suchý (Filip), 51. Hendrich (Karlíček, Moskal). Rozhodčí: Dvořák – Prchal, Jindra. Vyloučení: 6:12. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 1050. Třetiny: 0:2, 0:1, 1:1.
Havlíčkův Brod: Suchan (41. Neruda) – Vyhlídal, Pavlík, Šulc, Rusnák, Borůvka, Soldán, Špelda, Moščic – Borovanský, Třetina, Svoboda – Endál, Dušátko, Varga – Kraučuk, Stromko, Ondráček – Křišťan, Voj. Němec, Wurm.
Hradec Králové: Luňák – Táborský, Lesák, Burian, Hendrich, Karlíček, Pazdera, Seidl, Svoboda – Kadlec, Roubík, Fořt – Hruška, Koudelka, Volráb – Suchý, Filip, Moskal – Nedorost, Luštinec, Ulehla.

Autor: Jan Hammer

28.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Násilníci se neštítí útočit ani na rodiče

Všesportovní stadion v Malšovicích v Hradci Králové.

Fotbal v Hradci ustoupil hokeji

Hasiči měli napilno. Zaměstnaly je nehody a otvírání bytů

Hradec Králové - Hned několik dopravních nehod řešili během úterý královéhradečtí hasiči.

V podkroví můžete mít své království

Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

Ve výsledcích, krátce aneb Co nového ve světě sportu?

Královéhradecko - Sportovní zpravodajství v kostce, tentokrát z těchto odvětví: fotbal, golf, vodní pólo, ostatní.

Znovu se sešla rada města

Hradec Králové - V pořadí podesáté se na svém zasedání v tomto roce sešla Rada města Hradec Králové.