Hradec jel na sever Čech oslaben o tři hráče základní sestavy a absence tahounů druhé formace byla znát.

Nepříliš dobrý výkon v kombinaci s přísnými sudími vyústil v třetí porážku s tímto soupeřem v letošním ročníku. „Dnešní utkání hodnotit nebudu, protože bych se musel vyjadřovat tak, jak nesmím,“ prohlásil dokonce krátce po prohraném duelu hradecký trenér Pavel Pazourek.

Až do poloviny zápasu byli střelci na obou stranách němí. Skóre se měnilo až v 31. minutě, když Roubíkovo vyloučení potrestal ranou od modré Mašek.

Zkraje třetího dějství mohlo být s Východočechy ještě hůře. Unikajícího Jakuba Bauera stáhl k ledu Pazdera a bylo z toho trestné střílení. Sám postižený však exekuci nezvládl.

Další morová rána potkala Hradecké ve 49. minutě, kdy je rozhodčí poslal na celé dvě minuty do tří. A Kadaň trestala. Dobrou souhru zúročil v druhý gól Buďa. Jiskřičku naděje pro Východočechy vykřesal v 56. minutě po samostatném úniku Kadlec.

Hradec sáhl k závěrečné power play, ale místo tlaku inkasoval potřetí. Opět se prosadil Buďa a se svým týmem dal novému kouči Pešoutovi uvítací dárek v podobě vítězství.

Kadaň – Hradec Králové 3:1

Branky a nahrávky: 31. Mašek (Kýhos, Fink), 51. Buďa (Kajer, Brňák), 60. Buďa (Pospíšil, Vaněček) – 56. Kadlec (Fořt). Rozhodčí: Lacina – Bertlík, Šerý. Vyloučení: 10:9, navíc Pazdera (HKR) TS. Využití: 2:0. Diváci: 496. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1.

SK Kadaň: Hanuljak - Spitzer, Mašek, Vaněček, Brňák, Pospíšil, Hlubuček, Kloz, Hlavatý - Kadlec, Fink, Chyba - Buďa, Vrtek, Kajer - Pražák, Jan Bauer, Jakub Bauer - Kýhos, Veverka, Hlusička.
HC VCES Hradec Králové: Koutský - Táborský, Toužimský, Pavlů, Lesák, Pazdera, Karlíček - Fořt, Roubík, Kadlec - Hruška, Volráb, Šeda - Haluza, Domin, Suchý – Šimoníček.

Rapáč slavil návrat dvěma góly

Vrchlabí - Problémy s kolenem a utržená šlacha v rameni vyřadily útočníka Richarda Rapáče na tři měsíce ze sestavy vrchlabského celku.

V sobotním souboji nováčků proti Mostu se však slovenský forvard vrátil na ledovou plochu ve velkém stylu a jeho dva góly pomohly zlomit houževnaté Severočechy.

Hosté přijeli pod Krkonoše posíleni o několik hráčů, v domácí sestavě naopak chyběli Pajič, Tvrdek, Rýgl, Vantuch a Špaček. Novým hráčem v Jeřábkově výběru byl slovenský útočníkViktor Kováč.

Šestnáct set diváků v Elektromont aréně vidělo vyrovnané utkání, ve kterém úvodní branka padla až ve druhé třetině, když v té první domácí nevyužili čtyři přesilové hry. Ze své druhé početní výhody naopak ve 26. min. udeřil Most a po Bednaříkově teči se ujal vedení.

Vzápětí domácí tým promarnil takřka dvouminutovou přesilovku 5 na 3, avšak vyrovnání se přece jen dočkal. Při následné hře čtyř proti čtyřem Matějíčkovo nahození usměrnil do branky Rapáč.

Ve 45. minutě vpadl do třetiny Mostu Hruška, přihrál před branku Plodkovi a domácí vedli 2:1. Definitivně o vítězství Vrchlabí rozhodl Rapáč, jenž samostaný nájezd zakončil povedeným blafákem.

Vrchlabí – Most 3:1

Branky a asistence: 34. a 51. Rapáč (Matějíček), 45. Plodek (Hruška) – 26. Bednařík (Kaltenböck, Oliverius). Rozhodčí: Vampola – Guth, Rittich. Vyloučení: 6:11, navíc Szakal (Most) 10. min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 1601. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0.

HC Vrchlabí: Ševčík – Matějíček, Vála, Vyskočil, Bendík, Nakládal, Chaloupka, Hrach – Gengel, Brynecký, Jech – Horčička, Hruška, Plodek – Kříž, Přeučil, Beck – Rapač, Kováč, Nevyhoštěný.
SK HC Most: Zikmund – Martínek, Prošek, Szakal, Šulc, Kaltenböck, Nosek, Charousek – O. Kašťák, Koláček, Kudrna – Suchánek, Postl, Metlička. – Nekvinda, Oliverius, Bednařík – Nedrda, Novák, Zaťovič.