Oba týmy se utkaly znovu po krátké době. Na konci ledna v dohrávce 33. kola Sparta vyhrála v Hradci 2:1. I předchozí duely v sezoně byly těsné (3:2) a každý celek uspěl na ledě soupeře, takže podle statistik měl na pražském ledě dominovat Mountfield.

A opravdu se tak stalo. Hosté začali skvěle a v 8. minutě to zařídili mladíci, Pavlík zavezl puk před domácího brankáře, ten jeho pokus vyrazil, ale Nedvídek z dorážky Pöpperleho překonal.

Hosté vedli jen 45 vteřin. Krátce po hradecké úvodní trefě usedl na trestnou lavici Vydarený a sparťané přesilovku po 12 sekundách využili, rychlou kombinaci Řepíka a Hlinky završil Vrána. Ve 13. minutě sparťané skóre otočili a navíc v oslabení, kdy Rybára propálil Klimek.

Vyrovnaná bitva pokračovala, proti změně skóre byli oba brankáři. Až na přelomu druhé a třetí třetiny Mountfield dvakrát udeřil a zápas zlomil. Devatenáct vteřin před koncem prostřední části se hosté konečně prosadili v přesilovce, v šesté v zápase. Bednář parádní přihrávkou nabil Knotkovi, který odkrytou branku neminul. A po dvou minutách závěrečné části postrčil hosty do vedení Pláněk, jehož střela vypadla Pöpperlemu z lapačky. Ve 46. minutě zasadil Pražanům čtvrtou ránu opět Knotek, jenž v přesilovce dorazil ránu Bednáře. Výhru podtrhl v power play domácích Jarůšek.

Sparta Praha - Hradec Králové 2:5

Fakta – branky a nahrávky: 9. P. Vrána (J. Hlinka, Řepík), 13. Klimek (Kalina, Buchtele) – 8. Nedvídek (R. Pavlík, Gregorc), 40. T. Knotek (Jaroslav Bednář), 43. Pláněk (Nedvídek, R. Pavlík), 46. T. Knotek (Jaroslav Bednář, Gregorc), 58. Jarůšek. Rozhodčí: Bejček, Hodek – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7990. Třetiny: 2:1, 0:1, 0:3.
HC Sparta Praha: Pöpperle – Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Eminger, Mikliš – Řepík, P. Vrána, J. Hlinka – Smejkal, Klimek, Buchtele – Forman, Pech, Kumstát – Deveaux, Ihnacak, Uher. Trenér: Kalous.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, od 21. navíc Čáp – Červený, Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, T. Knotek, Picard – Köhler, Nedvídek, R. Pavlík. Trenér: V. Sýkora.

Výsledky a pořadí

Hokejová extraliga - další výsledky 46. kola: Třinec - Olomouc 3:2, Litvínov - Brno 5:3, Plzeň - Mladá Boleslav 1:2, Karlovy Vary - Vítkovice 3:5, Pardubice - Chomutov 4:7.

1. Liberec 46 28 2 5 11 125:91 93
2. Třinec 46 22 7 7 10 142:112 87
3. Hradec Králové 46 22 4 7 13 143:109 81
4. Sparta Praha 45 21 5 5 14 142:107 78
5. Litvínov 46 18 11 1 16 115:115 77
6. Brno 46 19 4 9 14 145:124 74
7. Chomutov 46 17 9 5 15 139:141 74
8. Vítkovice 45 17 8 2 18 105:108 69