Hrubé individuální srazily počáteční elán domácích. Už ve 4. minutě skóroval Hřebejk, pak po další nepochopitelné hrubici J. Hrušky přidal sdruhý gól favorita Duda.

Jenže v play off platí – hradecké přesilovky = obrovská zbraň. Moskal nádherně našel Kadlece, který snad do prázdné branky ani nemohl nedat. Když přidal třetí gól hostí Hrdel, Východočeši znovu udeřili v početní výhodě. A opět po báječné akci na jejímž konci stál zase Kadlec. Poprvé v sérii však měl velký den Radek Duda.

Po zmatku v hradecké defenzivě vypálil do tyče Gróf a odražený kotouč nekompromisně uklidil do branky právě Duda. I na druhé straně se proháněl hrdina – devětatřicetiletý Kadlec, jenž svým třetím gólem vykřesal naději. Tu uhasil minutu před koncem Gróf.

Hradec Králové – Chomutov 3:5

Fakta – branky a asistence: 18. Kadlec (Moskal), 33. Kadlec (Moskal, Křetínský), 46. Kadlec (Moskal, J. Hruška) – 4. Hřebejk (Pavlas, Havíř), 10. Duda (D. Hruška), 29. Hrdel (D. Hruška, Duda), 44. Duda (Gróf, D. Hruška), 59. Gróf (Skořepa, Duda). Rozhodčí: Horák, Zubzanda – Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 6:10, navíc Koudelka 10 minut OT. Využití: 2:1. Diváci: 1418. Stav série: 1:3. HC VCES Hradec Králové: Luňák – Křetínský, Kozák, Vágner, Nedbal, Chmelíř, Hendrich, Horák – J. Hruška, Moskal, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – Kubica, Záhorovský, Čermák – Havlíček, Jindřich, Berger – Valášek. KLH Chomutov: Hylák – Schnabel, Gróf, Havíř, Pavlas, Slovák, Mudroch, Kántor – Procházka, Kraft, Hřebejk – Duda, Hrdel, D. Hruška – Seman, Skořepa, Jíra – Selingr, Radulay, Davídek.