Jenže Mountfield byl lepší hned od první třetiny, během níž si utvořil zásadní náskok. Nejprve se po přihrávce zpoza brány prosadil Lukáš Vopelka, jenž dal svoji první branku v dresu hradeckého mužstva. Poté po samostatném úniku z levé strany skóroval křídelník Richard Jarůšek.
Ten přitom původně vůbec neměl nastoupit, protože byl v nominaci národního mužstva na dva přípravné zápasy se Slovenskem, ale klub se dohodl s hokejovým svazem, že bude k dispozici pro včerejší utkání s Turku i sobotní pokračování Ligy mistrů proti anglickému Nottinghamu.

Zásadní zlom v zápasu pak přišel na začátku třetí třetiny. Nejprve využil přesilovku pět na tři Petr Koukal, který si počkal na perfektní přihrávku u tyče a střílel nad gólmanův beton. Hradečtí byli na koni, navíc jim ve 47. minutě pomohlo štěstí. Vopelka z pravé strany nahodil puk před bránu a hostující brankář si ho chráničem srazil do sítě. Mladík Vopelka, jenž strávil minulou sezonu ve Slovanu Bratislava, tak stejně jako v minulých utkáních předvedl, že by mohl být velmi zajímavou posilou mužstva kouče Václava Sýkory.

Hosté sice snížili, ale dvě minuty před koncem ukázali matadoři Koukal s Jaroslavem Bednářem, jak by mohla fungovat jejich kooperace při přesilovkách. Koukal poslal perfektní pas na kapitána a ten uzavřel jednoznačné skóre.

Další duel Ligy mistrů hraje Hradec už v sobotu s Nottinghamem.

MOUNTFIELD HK - TPS TURKU 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 13. Vopelka (R. Pavlík), 17. Jarůšek (Barák), 41. Koukal (F. Pavlík, Cingel), 47. Vopelka (Kukumberg), 58. Bednář (Koukal) – 56. Pajuniemi (Nyström, Tallinder). Rozhodčí: Hribik, Rohatsch – Lhotský, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 39:18. Diváci: 3519

SESTAVY - Mountfield HK: Sedláček – Graňák, Rosandič, Gregorc, F. Pavlík, Vydarený, Čáp, Barák – Cingel, Koukal Bednář "C" – Červený, Džerinš, Jarůšek – Šimánek, Zigo, Köhler – R. Pavlík, Kukumberg, Vopelka. Trenér: Václav Sýkora.
TPS Turku: Setänen  – Lucas–Jonson, Tallinder, Eronen, Keskitalo, Heikkinen, Berger, Reunanen, Forsström – Kallio "C", Filppula, Lindsten – Perrin, Virta, Nyström – Pajuniemi, Karvonen, Väyrynen – Nurmi, Virtanen, Lahtinen. Trenér: Kalle Kaskinen.