Hradec zvládl souboj o život

Hradec Králové - Průšvih se nekoná, hokejový Hradec zvládl zápas, ve kterém balancoval na hraně. Po pondělní prohře zvítězil ve druhém duelu čtvrtfinále play off na svém ledě nad Litvínovem 3:0 a srovnal stav série na 1:1.

14.3.2017 AKTUALIZOVÁNO 14.3.2017

Hradečtí hokejisté srovnali sérii s Litvínovem na 1:1.Foto: DENÍK/František Bílek

Chybělo devatenáct vteřin do konce první třetiny, když přišel možná zlomový okamžik duelu. Hradec vedl 1:0 po tvrdé ráně beka Gregorce a na gólmana Rybára jel sám hostující Gerhát. Střelu trefil velmi dobře, přesto se zastavila o břevno. Kdyby dal gól, možná by se opakoval pondělní scénář.

V prvním utkání totiž Verva vyrovnala pár desítek vteřin před závěrem úvodní části, ve druhé se dostala do vedení a došla k vítězství.

Jenže v úterý ve střední části udeřil Mountfield. Hned v jejím úvodu se po kombinaci se Šimánkem bruslí trefil Džerinš. Sudí gól uznali bleskově, porada s videorozhodčím trvala snad jen dvacet vteřin. Ve 32. minutě pak Knotek využil perfektní Köhlerovu přihrávku a zblízka poslal puk nekompromisní ranou do horního rohu.

Ve třetí části Hradec s velmi dobrým brankářem Rybárem v zádech zvládl téměř minutu trvající oslabení tří proti pěti (sám, mimochodem, stejnou šanci hned dvakrát nevyužil) a dovedl zápas k nezbytnému vítězství.

ZAZNĚLO PŘED ZÁPASEM: 'Musíme dát do hry větší chuť, emoce a srdce,' nabádal hradecký Dej

Další dvě utkání série jsou na programu v pátek a v sobotu v Litvínově.

Hradec Králové - Litvínov 3:0

Fakta – branky a nahrávky: 14. Gregorc (Bednář, Dej), 21. Džerinš (Picard), 32. T. Knotek (Köhler). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Bláha, Špůr. Vyloučení: 11:11, navíc Picard (HK) do konce utkání, Jarůšek - F. Pavlík oba 10 min. osobní trest. Bez využití. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:0. Diváci: 6211. První zápas: 2:3. Stav série: 1:1.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Pláněk, Vydarený, Pavlas – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Džerinš, Picard – Köhler, T. Knotek, Šimánek – Nedvídek, Dragoun, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.
HC Verva Litvínov: Janus – Kubát, Sörvik, Gula, F. Pavlík, K. Pilař, Z. Sklenička, Frolo – Martynek, V. Hübl, Lukeš – Jurčík, M. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Gerhát, Trávníček – Válek, K. Reichel, J. Doležal. Trenéři: Rulík a D. Stránský.

Hvězda zápasu

Bedřich Köhler: Vysoký útočník měl zásadní podíl na prvním i třetím gólu. Nejprve odvážně zaclonil brankáři při Gregorcově ráně, poté perfektně poslal puk Knotkovi. K tomu tradičně přidal důraz i obětavost.

ZE DRUHÉ STRANY BARIKÁDY: 'Chtěli jsme jednu výhru a máme ji,' radoval se litvínovský Lukeš

Hlasy trenérů

Václav Sýkora (Hradec Králové): "Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně. Náš včerejší (pondělní) výkon nebyl na potřebné výši a úrovni. Myslím, že hráči si to vzali k srdci a dnešní (úterní) utkání mělo jiný charakter. Tým si dnes za vítězstvím hodně šel. V průběhu duelu bylo důležité, že jsme po první vstřelené brance dali brzy na začátku druhé třetiny druhou. Myslím, že to nás hodně zvedlo v našem úsilí. Odehráli jsme celých šedesát minut, jak jsme chtěli, za což bych hráčům chtěl poděkovat. Vítězství jsme si zasloužili."

Radim Rulík (Litvínov): "Nedokázali jsme v dnešním utkání navázat na ten včerejšek. Zápas jsme neodehráli dobře. Hráli jsme komplikovaně a nebyli jsme pro domácí tak nebezpeční. Proto jsme nevstřelili branku, a když se nám tohle nepodaří, nelze z našeho pohledu myslet na dobré utkání. Z naší strany šlo o nepovedený zápas."

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:
HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky a asistence: 7. Řepík (Cingel), 17. Kumstát (Forman, Pech) - 15. Nečas (H. Zohorna), 45. Mallet (J. Hruška), 64. Kováčik (Zaťovič). Stav série: 0:2.

Autor: Jiří Fejgl, ČTK

14.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Votroky čeká skrytý favorit

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Cizinec si na festival přivezl přes půl kila drog

Hradec Králové - Cizinec si na hudební festival v Hradci Králové přivezl přes půl kila bílého prášku s obsahem amfetaminu.

Inspektoři ČOI vyrazili na kontroly do turistických oblastí

Hradec Králové – Už téměř stovku kontrol občerstvovacích a ubytovacích zařízení provedla od začátku letní sezony Česká obchodní inspekce (ČOI) v turisticky atraktivních místech východních Čech. Dosud udělila 29 pokut, nejvyšší z nich činila tři tisíce korun.

Oblíbená letecká přehlídka CIAF 2017 již klepe na dveře

Hradec Králové - V pořadí již 24. ročník mezinárodního leteckého festivalu CIAF, jehož přípravy jsou již v závěrečné fázi, proběhne na letišti Hradec Králové ve dnech 2. až 3. září.

„Po delší době v Kunčicích zvítězíme“

Hradecko - Stěžerský hráč Jan Samšeňák tipuje sedm zápasů nejvyšší okresní soutěže.