Hattrick Kousala, srovnání Křetínského v čase 59.33 během power play a nelíčená radost hradeckého střelce Chmelíře v prodloužení. Chrudim viděla nejlepší vzájemné derby historie!

Chrudim – Hradec 4:5 pp

První třetinu zvládl lépe domácí outsider. Šance Mocka a Cetkovského ještě zničil Luňák, ale v 17. minutě už nestačil na ránu Kousala.

Další velká chvíle dvacetiletého mladíka přišla v prostředním dějství. V úniku byl faulován a trestné střílení vyřešil luxusně. Jedna klička, druhá a gól do prázdné branky. Hradec otočil výsledek behem sedmi minut. Favorita nastartoval v oslabení Roubík, pak svoje střely za Landsmana namířili ještě Volráb a Křetínský.

Domácí byli zralí na ručník. Jenže měli v týmu Kousala, který v 45. minutě dokonal svůj hattrick. Další obrat v utkání dokonal o tři minuty později Šeda po akci Cetkovského. Totální drama dospělo až v hororovou koncovku. Sedmadvacet vteřin srovnal Křetínský a třetí přepis scénáře v utkání dokončil Chmelíř po zaváhání Drtiny.

Fakta – branky a asistence: 17. Kousal, 27. Kousal z trestného střílení, 45. Kousal (král, Semorád), 48. Šeda (Cetkovský) – 30. Roubík (J. Hruška, Křetínský), 31. Volráb, 37. Křetínský, 60. Křetínský (Kadlec), 62. Chmelíř (Moskal). Rozhodčí: Pavlovič – Arazímová, Špringl. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Třetiny: 1:0, 2:3, 2:1 – 0:1. Diváci: 1450.

HC Chrudim: Landsman – Zdráhal, Mocek, Toužimský, Jaroměřský, Drtina, Kobela, Kolář – Fořt, Král, Kaut – Klejna, Cetkovský, Semorád – Sýkora, Blažek, Šeda – Žák, Goiš, Kousal – Kubišta.

HC VCES Hradec Králové: Luňák – Čáp, Křetínský, Vágner, Heindrich, Chmelíř, Višňák, Klement, Macháň – J. Hruška, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – O. Hruška, Moskal, Kubica – Berger, Jindřich, Čermák.