Je definitivně konec. Hradec vyřadil nenáviděný sok

Hradec Králové - Říká se tomu zlatý gól. Nebo náhlá smrt. Tahle rána do vazu zničila hokejový Hradec, jehož cesta extraligovou sezonou – první po dvaceti letech – skončila ve čtvrtfinále play off.

29.3.2014

Hokejisté Zlína Petr Čajánek (vpravo) a Dalibor Řezníček se radují z gólu proti Hradci Králové.Foto: ČTK/Radek Petrášek

Tým kapitána Jiřího Šimánka prohrál šestý zápas supervyrovnané série se Zlínem na domácím ledě 1:2 brankou v prodloužení.

V 76. minutě thrilleru se trefil Petr Čajánek, kapitán loňských vicemistrů, mistr světa a uznávaná persona českého hokeje. Ale také hráč, kterého hradečtí fanoušci doslova nenávidí. Zlínský vůdce totiž rád diskutuje
s rozhodčími, provokuje soupeře. Zkrátka byste ho chtěli mít ve svém týmu, ale jako protivník se vám rozhodně nebude líbit.

Páteční duel začal Hradec zakřiknutě, jakoby mu chyběla energie. „Je na nich vidět tlak toho, že musí vyhrát," všiml si Ondřej Veselý, útočník hostů.

Ano, Východočeši museli soupeře překonat, aby se série vrátila do Zlína, kde by se hrál v neděli případný sedmý zápas.

Hosté se také dostali do vedení, ale ve třetí třetině domácí srovnali krok. Byli lepší, rvali se o vítězství. V prodloužení je však rozesmutněl Čajánek, rozhodně nejlepší hráč celé série.

Hradci tak skončila historická sezona, v níž tým uhranul – hrál na špičce, na tribuny nahnal tisíce lidí. Jeho cesta však skončila „už" ve čtvrtfinále.

Autor: Jiří Fejgl

29.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
Muchomůrka zelená.

Nejdřív vězte, potom jezte. Muž si pochutnal na muchomůrce zelené

Ilustrační fotografie.

Hradecký půlmaraton a maraton chystá již pátý ročník. Hlaste se!

Po bouřkách uklidí brigádníci i spolky

Trutnovsko - Zapnutím elektřiny problémy malých obcí nekončí. Lidé se starají o škody doma, na úklid čekají ale i veřejná prostranství.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kříže předznamenaly průšvih

Hradec Králové - Druholigové derby mezi fotbalisty Hradce a Pardubic skončilo nechutně. Vypjatý zápas, rozhodně velmi slušný, uzavřela bitka mezi domácími ultras a ochrankou.