Zdálo se, že nuzný start sezony je zažehnán. Jenže po duelu se Spartou jsou hradečtí hokejisté znovu tam, kde byli. Po třech úspěších doma prohráli v 7. kole extraligy 2:3, i když podali jeden z nejlepších výkonů v sezoně.

Nejvyšší návštěva v tomto ročníku byla logická. Sparta, to je klasa soupeř, a proto se hrál výborný hokej. V první třetině byl v hlavní roli zkušený Roman Kukumberg. Podobně jako při duelu s Plzní. Nejprve výrazně chyboval a hosté šli do vedení, poté však vyrovnal: najel si na přihrávku Jaroslava Bednáře a zamířil přesně.

Jeho představení pokračovalo i ve druhém dějství. V něm nejprve Kukumberg perfektně našel spoluhráče Lukáše Vopelku, jenž poslal Hradec do vedení. Jenže Hradec nezvládl klíčovou chvíli, oslabení na konci prostřední části. Zadák Petr Zámorský vyrovnal deset vteřin před přestávkou. Takové góly rozhodují…

To se potvrdilo i v poslední třetině. V ní Sparta udeřila šest minut před koncem a vedení už udržela. Proto se v tabulce posunula před Hradec. Ten je zpět v podprůměru.

Hradec Králové - Sparta Praha 2:3

Fakta - branky a asistence: 15. Kukumberg (Bednář, Červený), 33. Vopelka (Kukumberg, Jarůšek) – 11. Říčka, 40. Zámorský (J. Hlinka), 51. Černoch (Uher, Kudrna). Rozhodčí: Hribik, Kika – Kajínek, Kis. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 5724. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:1.
Mountfield HK: J. Sedláček – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený, Rosandić – Jaroslav Bednář, Džerinš, Červený – Jarůšek, Koukal, Zigo – Köhler, Kukumberg, Vopelka – J. Dvořák, Cingel, Šimánek.
HC Sparta Praha: Aittokallio – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Říčka, Reichenberg, Forman – J. Hlinka, P. Vrána, Klimek – Kumstát, Pech, Smejkal – Uher, Černoch, Kudrna – Rousek.

Další výsledky - 7. kolo: Plzeň - Pardubice 10:2, Vítkovice - Mladá Boleslav 3:2 sn, Liberec - Chomutov 1:4, Olomouc - Zlín 3:4 pp, Brno - Jihlava 4:2; předehráno: Třinec - Litvínov 5:1.