Ke splnění snu chybí jen krok

Hradec Králové, Litvínov - Vyhrát jeden zápas ze tří. To je úkol pro Hradec. Pokud ho splní, postoupí do semifinále hokejové extraligy.

20.3.2017

Litvínov - Hradec Králové 1:2.Foto: Deník/Edvard Beneš

Naposledy dal gól na začátku února. Rastislav Dej, rychlík z hradeckého útoku, se však probral v pravou chvíli. V sobotu v podvečer rozhodl čtvrtý zápas čtvrtfinále play off v Litvínově. Jeho branka na 2:1 zajistila Mountfieldu druhou výhru na ledě soupeř a náskok 3:1 v sérii.

K postupu do semifinále, což by naplnilo předsezonní sny i ambice, potřebují Hradečtí ještě jednu výhru. Mohou ji urvat už v úterý na svém ledě. „Jenže poslední krok bývá nejtěžší," prohodil tradiční sportovní frázi i pravdu kapitán Jaroslav Bednář.

„Máme to nastavené tak, že jdeme zápas od zápasu. Je dobré, že jsme v Litvínově dvakrát vyhráli, a musíme si toho vážit. Nic nepřijde samo a nemůžeme čekat, že doma někdo za nás rozhodne. Všichni musíme šlapat střídání od střídání," podotkl Dej v rozhovoru s novináři. „Teď musíme dobře zregenerovat a připravit se na úterý. Dobře začít a nehrát bojácně," nakázal.

Hradec byl v utkání pod tlakem. Pomohl mu však gól v poslední minutě první třetiny. Tým se soustředil především na defenzivu, přitom byl v pátek při prvním vítězství na Stadionu Ivana Hlinky útočnější.

„Celý zápas nebyl z naší strany ideální, ale o to je vítězství cennější. Nešly nám moc nohy a Litvínov měl převahu. Proto si musíme vážit toho, že jsme vyhráli," uznal Dej.

„Na začátku bylo důležité, že jsme ubránili dvě oslabení a celkově naše hra v oslabení byla důležitým momentem. Dalším klíčovým faktorem byla efektivita v zakončení a výkon Patrika Rybára, který nás v důležitých momentech podržel. Bylo to ubojované vítězství, nebyl to hezký hokej," doplnil ho na tiskové konferenci hlavní trenér Václav Sýkora.

Hradec tak vyhrál třetí duel v řadě. Protáhne šňůru i v úterý?

4. čtvrtfinále: Litvínov - Hradec Králové 1:2

Fakta – branky: 25. V. Hübl (F. Pavlík) – 20. Šimánek (Köhler, T. Knotek), 54. Dej (Jaroslav Bednář, Gregorc). Rozhodčí: Hribik, Hejduk – D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6011 (vyprodáno). Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1. Stav série: 1:3.
HC Verva Litvínov: Janus – Sörvik, Kubát, Gula, F. Pavlík, K. Pilař, Z. Sklenička, Frolo – Gerhát, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, K. Reichel, Trávníček – Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík a D. Stránský.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Pláněk, Vydarený, Pavlas – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Džerinš, Picard – Köhler, T. Knotek, Šimánek – Nedvídek, Dragoun, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Autor: Jiří Fejgl

20.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
Policie a celníci našli u devětadvacetiletého cizince 540 gramů bílého prášku.

Cizinec si na festival přivezl přes půl kila drog

Inspektoři ČOI vyrazili na kontroly do turistických oblastí

Oblíbená letecká přehlídka CIAF 2017 již klepe na dveře

Hradec Králové - V pořadí již 24. ročník mezinárodního leteckého festivalu CIAF, jehož přípravy jsou již v závěrečné fázi, proběhne na letišti Hradec Králové ve dnech 2. až 3. září.

„Po delší době v Kunčicích zvítězíme“

Hradecko - Stěžerský hráč Jan Samšeňák tipuje sedm zápasů nejvyšší okresní soutěže.

První porážka v přípravě. Hradec přemohli liberečtí Tygři

Hradec Králové - Poprvé v přípravě hokejisté Hradce Králové nastoupili na ledě soupeře a hned si připsali první porážku.