Přestože prohrávali 0:2, v závěru sahali po tříbodovém vítězství. Nakonec se však třebechovičtí hokejisté museli spokojit pouze s jedním bodem, neboť prohráli s Jičínem po samostatných nájezdech.

Novobydžovský celek podle předpokladů nestačil na vysoce favorizovaný Dvůr Králové nad Labem. Nutno ovšem podotknout, že dvě třetiny byl velikánovi letošního ročníku KHL vyrovnaným soupeřem.

Krajská liga

Stadion Nový Bydžov – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 3:8 (1:1, 1:2, 1:5). Branky a nahrávky: 4. Postolka (Bezděk, M. Kozák), 38. Kubišta (Nedbal), 55. Fiala (Vosyka, Šimůnek) – 10. Fořt (Polák), 23. Luštinec (Daňo), 26. Vitebský (Filip), 43. Polák (Fořt), 43. Luštinec (Szakal), 45. Fořt (Polák), 45. Ježek (Luštinec), 50. Ježek (Luštinec). Střely na branku: 38:46.
Sestava Nového Bydžova: Bartozel (Veselý) – Bezděk, Vosyka – Nedbal, Mádle – Novák, Myslivec – Postolka, Jebavý, M. Kozák – Chára, Kubišta, Špaček – Fiala, Šimůnek, Kropáč.

Petr Lechmann, vedoucí mužstva Nového Bydžova: „Smutné je, že celé dvě třetiny jsme byli lídrovi soutěže naprosto vyrovnaným soupeřem. Přestože Dvorští jsou jasnými favority celé soutěže, hrál se vyrovnaný, bojovný a velice pohledný hokej. Jenomže pravidlo nedáš – dostaneš se naplnilo v úvodu závěrečné části. Dosažený soupeřův gól z rychlého protiútoku po našem nedůrazném zakončení nastartoval hosty k dokonalé brankové smršti. Během tří minut nás hosté doslova knokautovali do kolen. Opět chvilková nedůslednost ve hře pokazila celkový dojem z utkání. I přes porážku s protivníkem kvalit druholigového mužstva si naši hráči zaslouží uznání za odmakané dvě třetiny. Bohužel body nám tento zápas znovu nepřinesl a tak i po tomto kole setrváme na úplném dně tabulky. O úspěch se pokusíme na ledě Nové Paky."

SK Třebechovice pod Orebem – HC Jičín 2:3 po samostatných nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0, 0:1). Branky a nahrávky: 32. Bohdanecký (Dostál), 35. Bartoň (Šeda) – 11. Kysela (Žďárský, Arlt), 26. Borovec (Zörkler), 65. rozhodující samostatný nájezd Kysela. Střely na branku: 46:35.
Sestava Třebechovic pod Orebem: P. Lochman – Hendrich, Marša, Souček, Junek, Seidl, Kostka – Bohdanecký, J. Drašnar, Dostál – Šeda, Kosina, Vik – T. Drašnar, Bartoň, Kudr.

Martin Klemenc, trenér Třebechovic pod Orebem: „Podle mého názoru jsme v tomto utkání byli mírně lepším mužstvem, bohužel nás neproměněné šance připravily o vítězství. V závěru základní hrací doby a také v prodloužení jsme neproměnili výhodu přesilové hry. O konečném výsledku se tak rozhodovalo až v loterii samostatných nájezdů. V té byli hosté šikovnější a získali tak druhý bonusový bod."

Nejbližší zápasy okresních mužstev – středa 16. listopadu, 18.00: BK Nová Paka – Stadion Nový Bydžov, HC Náchod – SK Třebechovice pod Orebem.