Hradec doma dva zápasy nedal gól. Střeleckou bídu zrušil hráč, který se minulý zápas na Slavii nevešel do sestavy. Jaroslav Kudrna ve druhé třetině využil dvojnásobnou početní výhodu a fanoušky ve Fortuna Aréně rozveselil po dlouhých 144 minutách. Když za čtyři minuty předvedl Dej s Pospíšilem, jak se proměňuje rychlý brejk, těžko by někdo na hosty sázel.

Jenže Vítkovice během sedmi minut zápas otočily. Hradci zase zrezivěla koncovka. Místo, aby Kukumberg se Šimánkem proměnili svoje velké příležitosti za stavu 2:1, obkroužil Kacetlovu branku Olesz a s přispěním Piegla srovnal. To nebylo vše. Za další dvě minuty se v početní převaze dostal do sólového úniku Olesz a dokonale obrátil skóre utkání.

Mountfield ale nerezignoval. Ve třetí třetině opanoval dění na ledě. Mertl hned při prvním střídání po Kudrnově pasu srovnal a v 54. minutě v přesilové hře dokonal obrat Kukumberg.

Mountfield HK – HC Vítkovice Steel 4:3 (0:0, 2:3, 2:0)

Fakta – branky a asistence: 24. Kudrna (Mertl, Pilař), 28. Dej (Pospíšil), 41. Mertl (Kudrna), 54. Kukumberg (Pilař) – 29. Pastor (Roman, Štencel), 34. Olesz (Kudělka), 36. Olesz (Kudělka, Dolejš). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Zíka, Jindra. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 4809.