Nulový start: I Brno je vyučilo

Hradec Králové - Hokejová extraliga: Dvojboj s mistry hokejistům Hradce vůbec nevyšel, padli také s Kometou.

10.9.2017

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Kometa Brno.Foto: Deníík/ Michal Fanta

Šéf klubu Miroslav Schön měl přání: „Po prvním víkendu být nahoře, mít aspoň čtyři body.“ Bylo to bláhové.

Hokejisté Mountfiledu vstoupili do extraligy bídně, prohráli obě dvě utkání s posledními mistry. Po pátečním neúspěchu v Liberci (0:3) je v neděli v domácí aréně vyučilo také Brno. Úřadující šampion vyhrál v Hradci v klidu 4:2.

Rozhodly o tom především bleskové vstupy do prvních dvou třetin. Gólman Jakub Sedláček inkasoval v první minutě úvodní i prostřední části. V polovině druhé třetiny navíc hostující Marcel Haščák využil chybu obrany a Kometa vedla o tři branky.

Přesto Hradec ještě dostal šanci. Hostující Michal Gulaši byl vyloučen do konce zápasu za drsné naražení Lukáše Cingela. K tomu přišla pětiminutová přesilovka, ke konci „vylepšená“ dalším faulem. Hradec výhodu pět na tři využil bleskově, po deseti vteřinách skóroval Rudolf Červený. Jenže byl to jen záblesk. Kometa před koncem druhé části znovu skórovala a vyhnala Sedláčka na střídačku.

Změna gólmana ani gól Bedřicha Köhlera však Hradec nespasila.

Hradec Králové - Kometa Brno 2:4

Fakta – branky: 35. Červený (Bednář, F. Pavlík), 54. Köhler (Cibulskis, Koukal) – 1. V. Němec (Štencel), 21. Svoboda (Hruška, Němec), 26. Haščák, 39. Hruška (Erat, Svoboda). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:3. Navíc Gulaši (B) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5275. Třetiny: 0:1, 1:3, 1:0.
Hradec Králové: J. Sedláček (41. Pavelka) – F. Pavlík, Gregorc, Cibulskis, Graňák, Pláněk, Vydarený, Rosandič – Bednář, Koukal, Cingel – Jarůšek, Džerinš, Červený – Köhler, Kukumberg, Šimánek – Vopelka, Miškář, J. Dvořák. Trenér: V. Sýkora.
Brno: Čiliak – O. Němec, J. Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král – M. Erat, Hruška, T. Svoboda – Vincour, V. Němec, Zaťovič – H. Zohorna, Nahodil, Mallet – Haščák, Dočekal, J. Káňa. Trenér: Zábranský.

Autor: Jiří Fejgl

10.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
Zoologická zahrada ve Dvoře Králové spálila 19. září na protest proti nelegálnímu obchodu se zvířaty a pytláctví 33 kilogramů nosorožčí rohoviny.
22

Kupujeme život zvířat, řekl ochranář před spálením rohoviny

Zrekonstruovaná průmyslovka láká na nejmodernější technologie.
7

Zrekonstruovaná průmyslovka láká na nejmodernější technologie

Nabízel nablýskané fasády. Zákazníky však obral o sta tisíce

Hradecko - Nabízel lidem opravy fasád a zateplení domů. Vybrané zálohy však šly do vlastní kapsy 36letého muže z Táborska. Samozřejmě se ani neobtěžoval zaplatit smluvní penále.

Silničáře brzdí počasí, čtyřpruh u Úlibic neopraví

Královéhradecko, Jičínsko - Město je téměř na všech příjezdových komunikacích obklíčeno silničáři. Před nástupem podzimu zhotovitele oprav tlačí čas, ale také brzdí počasí.

Tradiční vyhlášení nejlepších hráčů udělalo tečku za sezonou 2016/17

Hradec Králové - V Hostinci U Jelena se uskutečnilo tradiční slavnostní vyhlášení Gól kanonýrů dospělých i mládeže a jedenáctky Hradeckého deníku Hradecký Votrok okresního přeboru mužů 2016/2017 OFS Hradec.