Ono to ale není nic nového. Mountfield zvítězil v západních Čechách naposledy v listopadu roku 2015.

Tentokrát měly na výsledek zásadní vliv dva faktory. Tím prvním byla branka, již dala Plzeň čtrnáct sekund před koncem první třetiny. Milan Gulaš se protáhl kolem levého mantinelu a Vojtěch Němec procpal puk mezi betony Brandona Maxwella.

Americký brankář dostal podruhé v řadě přednost před Jaroslavem Pavelkou. Hradečtí trenéři potřebují, aby se po zranění opět dostal do tempa.

V tuto chvíli však nezasáhl. „Před gólem jsme blbě vystřídali,“ láteřil útočník Hradce Matěj Chalupa. „Přitom první třetina nebyla špatná,“ vzdychal.

Ano, právě Chalupa nastřelil tyč, hosté měli i další možnosti. Jenže Dominik Frodl, jenž se před časem ucházel o angažmá v Hradci, byl skvělý.

Druhou klíčovou věcí byla úspěšnost v přesilovkách. Hradečtí neproměnili ani jednu, domácí se prosadili hned dvakrát. V obou případech Plzeňští skórovali po přihrávce zpoza brány. Proto bylo už na začátku třetí části prakticky rozhodnuto.

„Plzeň trestala naše chyby. My jsme dneska stříleli slepými patronami,“ řekl hradecký kouč Tomáš Martinec. „Domácí vyhráli zaslouženě,“ uznal.

Plzeň - Hradec Králové 4:0

Fakta - branky a nahrávky: 20. V. Němec (Gulaš, N. Jones), 27. Kratěna (Kovář, Kodýtek), 42. V. Němec (Kracík), 58. Pour (Kracík). Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 5359. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0.
HC Škoda Plzeň: D. Frodl – Pulpán, Čerešňák, N. Jones, Allen, Kaňák, Vráblík, Kvasnička – Gulaš, Jan Kovář, D. Kindl – Eberle, Kodýtek, P. Straka – Kratěna, Kracík, V. Němec – Kantner, Preisinger, Pour. Trenér: Čihák.
Mountfield Hradec Králové: Maxwell – Zámorský, Linhart, Graňák, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel – Paulovič, Koukal, Smoleňák – Vincour, Cingel, Lessio – M. Chalupa, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Dragoun, Rákos. Trenér: T. Martinec.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Plzeň 1929.
Hradec drží kostru týmu

Hokejová extraliga – 36. kolo: Pardubice – Třinec 2:5, Plzeň – Hradec Králové 4:0, Chomutov – Zlín 1:4, Karlovy Vary – Sparta Praha 1:4, Vítkovice – Brno 4:1, Mladá Boleslav – Olomouc 1:4, Liberec – Litvínov 2:3.

1. Třinec 35 21 3 2 9 107:71 71
2. Vítkovice 38 21 1 3 13 101:88 68
3. Liberec 35 19 3 3 10 119:90 66
4. Hradec Králové 36 17 6 3 10 101:86 66
5. Plzeň 34 15 5 5 9 107:70 60
6. Brno 37 15 5 4 13 106:104 59
7. Ml. Boleslav 37 17 1 1 18 84:87 54
8. Olomouc 36 15 2 5 14 84:97 54