Odčinit nepovedené představení v Nottinghamu. Tak zněl úkol hráčů Mountfieldu před sobotním čtvrtým duelem v Lize mistrů na ledě TPS Turku. Ze země tisíce jezer však svěřenci Václava Sýkory body nepřivezli, postupový plán se tak pomalu hroutí.

Neproměněné šance

Několik změn v sestavě nepomohlo. Ač herní projev nevypadal zle, výsledek se kvůli zahozeným šancím nedostavil.

Finský tým zápas rozhodl dvěma góly ve druhé třetině. Východočeši naopak mohli litovat hlavně promrhaných tutovek Džerinše a Bednáře. Hradec snížil až tři minuty před koncem, kdy se prosadil parádní střelou od modré Gregorc. Hosté vsadili vše na jednu kartu, jenže další risk při hře bez brankáře už nevyšel. Puk získal v obranném pásmu Nurmi a přesnou střelou dopravil kotouč do prázdné branky. ,,Abychom mohli pomýšlet na lepší výsledek, museli bychom proměnit vyložené šance, kterých jsme si vypracovali dostatek,“ uvedl asistent Pavel Hynek.

TPS Turku - Mountfield HK 3:1 (0:0, 2:0, 1:1). Branky a nahrávky: 31. Filppula (Lindsten), 39. Väyrynen (Forsström, Ekeståhl-Jonsson), 58. Nurmi – 57. Gregorc (Bednář). Rozhodčí: Halm, Pajula – Neva, Sormunen. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2812.
Mountfield Hradec Králové: Sedláček – Gregorc, F. Pavlík, Vydarený, Rosandić, Graňák, Cibulskis, Barák, Čáp – Cingel, Koukal, Bednář – Šimánek, Kukumberg, Dvořák – Jirásek, Džerinš, Miškář – Vopelka, Zigo, Köhler.