Dva góly v přesilových hrách a jeden v oslabení zajistily hokejistům Hradce Králové druhé vítězství ve čtvrtfinále play off nad Litvínovem. Mountfield vyhrál na ledě Vervy 4:1 a v sérii vede 2:1. V sobotu může ve čtvrtém duelu (17.30) přidat třetí úspěch.

Hradecký trenér Sýkora vyslal do třetí bitvy totožnou sestavu, jaká urvala výhru ve druhém utkání, leč taktika byla jiná. Mountfield praktikoval opatrnou hru se zabezpečenou obranou a rychlými brejky. Od úvodních minut držel Litvínov na uzdě. Nahrálo mu i to, že hráči Vervy předváděli nemastný neslaný výkon bez nasazení.

„Musíme se víc tlačit do branky, víc bojovat," burcoval po dvou třetinách domácí útočník Filip Pavlík.

To už Hradec vedl 2:1. K první brance hostům pomohl norský bek Litvínova Sörvik, který v polovině první třetiny napadl vysokou holí Picarda, vyfasoval dvojnásobný trest, který ve 12. minutě přetavil ve vedoucí gól Kukumberg. Přesilovky přitom Hradci v sérii nešly, v pátek smůlu protrhl.

Komentář k sérii čtěte zde: Glosa Jiřího Fejgla: 'Rejpání' a bitky, toť play off. Tak to má být

Litvínov se šťastně vrátil do zápasu ve 25. minutě, kdy se v nepřehledné mlýnici před Rybárem nejlépe orientoval Lukeš. Jenže po necelých třech minutách Hradec zasadil domácím gólovou ránu v oslabení. Při vyloučení Gregorce hostům vyšel brejk, Köhler šikovně prostrčil puk Jarůškovi, jenž přehodil puk přes Janusův beton.

V závěrečné třetině postrčil Hradec ke druhé výhře v sérii Picard, který udeřil opět v přesilové hře. Čtvrtý gól přidal v závěru do prázdné branky Knotek. „Dali jsme góly, ale stále máme co zlepšovat. Pořád musíme hrát naplno," upozornil po utkání nejlepší hradecký hráč Roman Kukumberg.

Litvínov - Hradec Králové 1:4

Fakta – branky a nahrávky: 25. Lukeš (V. Hübl, F. Pavlík) – 12. Kukumberg (Dragoun, Džerinš), 28. Jarůšek (Köhler), 49. Picard (Kukumberg, Džerinš), 59. T. Knotek (Rybár). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Souček – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 6011 (vyprodáno). Třetiny: 0:1, 1:1, 0:2. Stav série: 1:2.
HC Verva Litvínov: Janus – Sörvik, Kubát, Gula, F. Pavlík, K. Pilař, Z. Sklenička, Frolo – Gerhát, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, K. Reichel, Trávníček – Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík a D. Stránský.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Pláněk, Vydarený, Pavlas – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Džerinš, Picard – Köhler, T. Knotek, Šimánek – Nedvídek, Dragoun, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Pohledem trenérů

Radim Rulík (Litvínov): "Hradec to dnes odbránil a odbrejkoval. Vyšlo mu to a my blahopřejeme. Zítra pokračujeme v sérii. Víc nemám, co bych k tomu řekl."

Václav Sýkora (Hradec Králové): "Chtěli jsme dnes navázat na výkon ze druhého utkání v Hradci. Připravovali jsme se hlavně na úvod zápasu, abychom ho zachytili, protože jsme čekali, že Verva půjde hodně agresivně a bude napadat. Myslím, že se nám to podařilo. Další plus bylo, že jsme dali první gól. Vervě se podařilo vyrovnat, ale nám se naštěstí lépe než v předchozích zápasech povedly přesilovky. I zbývající dva góly jsme dali v nerovnovážném stavu hráčů, jeden důležitý v oslabení a pak při hře soupeře bez brankáře. Vytvořili jsme si i dost dalších šancí, ale podstatné je, že jsme ten zápas dnes udělali a splnili, co jsme si před ním řekli."