To je škody. Hokejisté Hradce Králové ve svém druhém vystoupení v 90. ročníku Spenglerova poháru prohráli s Luganem 3:4 a unikla jim možnost přímého postupu do pátečního semifinále, kam pronikl jejich přemožitel. Švýcarský tým vedl v utkání již 4:1, jenže Mountfield se nevzdal, v závěru snížil na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat už nedokázal.

Hradečtí hokejisté, kteří v prvním utkání porazili ruský Jekatěrinburg 4:3, obsadili ve skupině Torriani druhou příčku a ve čtvrtek je čeká od15 hodin čtvrtfinálový duel.

„Scénář je bohužel takový, jaký jsme si nepřáli, tedy že budeme hrát třetí zápas ve třech dnech," přiznal po zápase hradecký trenér Václav Sýkora.

Střet s Luganem začali hradečtí hokejisté dobře. V přesilovce gólmana Manzata ohrozili Köhler a Vydarený. Pak neproměnil šanci Dej. A udeřilo na druhé straně. Ve ve 12. minutě při Knotkově vyloučení se trefil od modré čáry Hofmann. Za 35 vteřin bylo vyrovnáno, když přihrávku Červeného usměrnil za gólmana švýcarského týmu Šimánek. Při Klasenově vyloučení měl dvě možnosti otočit stav Červený, nesupěl a v 19. minutě udeřil znovu Hofmann.

V polovině zápasu v rozmezí 88 vteřin Fazzini a Vesce dostali Lugano do vedení 4:1 a gólmana Rybára nahradil Kacetl.

„Udělali jsme víc chyb než v prvním utkání. Vzešla z toho hlavně druhá branka, ale pak i třetí a čtvrtá. Lugano si nevytvořilo tolik šancí z tlaku, ale potrestalo naše chyby," poukázal Sýkora.

Mountfield se nevzdal a ve 44. minutě se prosadil ve vlastním oslabení Džerinš, aby v 52. minutě snížil na rozdíl jedné branky Červený. Gólman Manzato se předtím při zákroku zranil a jeho místo zaujal Merzlikins, jinak jednička Lugana. A prokázal své kvality, Jarůšek, Šimánek ani Newton ho nepřekonali.

„Za stavu 1:4 to pro nás nevypadalo dobře, ale ještě jsme utkání zdramatizovali a nebyli daleko od toho, abychom v powerplay srovnali. Bohužel se to nepodařilo," dodal Sýkora.

Hradec Králové – Lugano 3:4

Fakta – branky: 12. Šimánek (Červený, Džerinš), 44. Džerinš, 52. Červený – 12. Hofmann (Wilson), 19. Hofmann, 30. Fazzini (Lapierre), 31. Vesce (Klasen). Rozhodčí: Wehrli, Wiegand – Borga, Obwegeser (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6300 (vyprodáno). Třetiny: 1:2, 0:2, 2:0. Mountfield Hradec Králové: Rybár (31. Kacetl) – Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Newton, Štajnoch, Ehrhardt, Pavlas – Červený, Džerinš, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Dragoun, Picard – Köhler, T. Knotek, Lhoták. HC Lugano: Manzato (52. Merzlikins) – Furrer, Chiesa, Wilson, Wisniewski, Ulmer, Heinrich, Hirschi, Sartori – Mårtensson, Klasen, Vesce – Hofmann, Zackrisson, Bürgler – Lapierre, Sannitz, Walker – Bertaggia, Fazzini, Gardner.Hradec Králové – Lugano 3:4