Zápas rozhodly premiérové branky Tomáše Ziga a Lukáše Vopelky. Pojistku přidal do prázdné branky kapitán Jaroslav Bednář.

Jsou to paradoxní situace. Váš výkon jde s průběhem utkání nahoru, šance střídá šanci, soupeř neví kudy kam a ještě si vysloužíte přesilovku. Z ničeho nic však přijde rána do vazu. Tou byl pro Hradec únik Buriana ve vlastním oslabení. Následovala střela mezi betony a gól. Olomouc šla ve 27. minutě do vedení…

V brance domácího mužstva opět čaroval skvělý Konrád. Na konci první třetiny vychytal postupně Džerinše, Červeného i Bednáře. Ve druhé se proměnil v černou můru Lukáše Cingela. Ten si na něm vylámal zuby hned třikrát!

Ale pak to přišlo. Už ve 41. min. se z dorážky prosadil Zigo. Kouzlo olomouckého brankáře bylo rázem odčarováno. Krátce nato vypadl Konrádovi puk a Vopelka rychle doklepl. Bylo jen štěstí, že při následném tlaku domácích trefil Burian pouze tyč.

Olomouc - Hradec Králové 1:3

Fakta – branky a nahrávky: 27. Burian (Herman) – 41. Zigo (Jarůšek), 46. Vopelka (Graňák, Cingel), 60. Jaroslav Bednář. Rozhodčí: Pešina, Šír – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:1. V oslabení: 1:0. Bez využití. Diváci: 4006. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:3.
HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas, Dujsík – Buc, J. Knotek, Laš – Eberle, R. Vlach, Burian – Skladaný, Herman, Holec – Jergl, Rác, Strapáč. Trenér: Zdeněk Venera.
Mountfield Hradec Králové: J. Sedláček – Gregorc, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Vydarený, Pláněk, Rosandič – Červený, Džerinš, Bednář – Cingel, Koukal, Jarůšek – Šimánek, Zigo, Köhler – Vopelka, Kukumberg, J. Dvořák. Trenér: Václav Sýkora.