Vrchlabští hokejisté padli v Olomouci

Olomouc – Potřetí v řadě bez bodů. Tato série se teď táhne s vrchlabskými hokejisty. Ke dvěma předvánočním prohrám s Havlíčkovým Brodem a Jihlavou přibyla v Olomouci i povánoční - 3:4. Horalé tak i potřetí v letošní sezoně na tým z Hané nestačili

28.12.2009

Ilustrační fotoFoto: Petr Kraus

Olomouc - Vrchlabí 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Domácí hráči vlétli na horaly pěkně zhurta a svůj tlak korunovali vedoucí brankou. Tu ve 13. minutě vstřelil v početní výhodě Selingr. Ostatní šance zneškodnil Ševčík. Hostům se poté podařil husarský kousek. Zásluhou Filipa a Gajovského totiž využili obě své přesilové hry a první třetinu nakonec vyhráli 2:1. Do té druhé vstoupili aktivně, jenomže osudným se jim stal úsek hry těsně před polovinou zápasu. V rozmezí 96 vteřin se trefili Kucharczyk a Tomajko – 3:2. Opatrná třetí třetina přinesla nejprve zvýšení olomouckého náskoku, takže gól Gajovského v čase 59.16 už nic neřešil.

Fakta – branky a asistence: 13. Selingr (Nedbálek, Vyrůbalík), 29. Kucharczyk (Vyrůbalík, Mikel), 30. Tomajko (Ondrušek, Čuřík), 54. Mikel (Ministr) – 14. Filip, 20. Gajovský (Filip), 60. Gajovský. Rozhodčí: Dvořák – Flegl, Šperl. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Třetiny: 1:2, 2:0, 1:1.

HC Olomouc: Žigárdy – Ministr, Mikšan, Davídek, Brančík, Černý, Čuřík, Paška, Mikel, Ondrušek, Zbořil, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Tomajko, Korhoň, Venkrbec, Bartoň, Selingr, Staněk, Kucharczyk.

HC Vrchlabí: Ševčík – Matějíček, Novajovský, Bendík, Hanzl, Chmelíř, Hrach – Kříž, Filip, Rusnák – Gengel, Hubáček, Klimt – Andres, Gajovský, Mikšovský – Látal, Zima, Hruška.

Ve středu hokejisté Vrchlabí sehrají poslední utkání letošního roku. V Elektromont aréně hostí od 18 hodin vedoucí celek první ligy, Ústí nad Labem.

Autor: Michal Bogáň