VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 19:13

Novinka: Kafe a cigárko v šestidílném seriálu

Královéhradecko, Trutnov - Herečka Marie Doležalová, která pochází z Trutnova, odhaluje nepsaná pravidla hereckého podsvětí a soukromí herců v šestidílném videoseriálu.

včera 13:46

Na co kam: V Libáni zpívá Severáček

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Foerstrovy dny, hudební festival v Libáni zve veřejnost na koncert libereckého dětského pěveckého souboru Severáček v sobotu od 15 hodin v libáňském kostele sv. Ducha. V programu zazní sborové duchovní písně od středověku až po baroko, Dvořákovy Moravské dvojzpěvy a rovněž americké spirituály a gospely.

včera 12:24

Připravili exkurzi do doby bronzové

Všestary - Bronz, slitina mědi a cínu, změnila život pravěkých lidí v mnohých ohledech, o tom není pochyb. V čem je ale tento krásně lesklý kov lepší než kámen? To se dozvědí návštěvníci Archeoparku Všestary.

včera 09:11

Kulturní tipy: T-BASS slaví taneční akcí na střeše

Hradecko /POZVÁNKY/ - Nejúspěšnější východočeská taneční škola T-BASS oslaví 20 let svého působení na taneční scéně exkluzivně na střeše obchodního a zábavního centra Futurum Hradec Králové. Akce s názvem Streetmania se uskuteční v sobotu 23. září od 15 hodin.

22.9.2017

Kulturní tipy: Obrazy umělců vystaví od pátku

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Šest malířů z Ukrajiny, Polska a Hradecka se na pátém ročníku Dnů ukrajinské kultury pokusí zachytit atmosféru a zákoutí našeho krajského města i okolí. Jak se jim to podařilo, se mohou přesvědčit návštěvníci hradeckého Kina Bio Central, kde budou obrazy umělců vystaveny od nadcházejícího pátku do 1. října.

21.9.2017

Legendární pěvkyně rozezní kapli

Smiřice - Eva Urbanová, jedna z nejznámějších českých operních pěvkyň a sopranistek, vystoupí ve čtvrtek od 19 hodin na galavečeru, který se koná v Kapli Zjevení Páně ve Smiřicích.

21.9.2017

Na co kam: Činoherák zahraje černou komedii

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V trutnovském společenském centru Uffo ve čtvrtek Činoherní divadlo sehraje černou komedii s názvem Fuk! Přiblíží úskalí mužského středního věku.

20.9.2017

Na co kam: Biatlonisté zvou občany na střelnici

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Dospělí i děti od 10 let si mohou přijít do areálu stadionu za jilemnickou sokolovnou vyzkoušet biatlonový sport.

20.9.2017

Tipy Deníku: Diskuzní kavárna

Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Jak vybrat ten správný kroužek? To se dozvíte v Diskuzní kavárně. Koná se ve středu od 10 hodin v Mateřském centru Domeček v Hradci Králové. Diskuzi povede psycholožka Stáňa Bydžovská.

19.9.2017

Filmová televizní komedie je tento týden doma v Novém Městě

Královéhradecko, Nové Město nad Metují /FOTO/ - Koncertem kapely Davida Krause se v neděli odpoledne rozeznělo náměstí v Novém Městě nad Metují, který tak slavnostně zahájil 39. festival české filmové a televizní komedie.

19.9.2017

Na co kam: Město propadne kouzlu Francie

Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Milovníci všeho francouzského by měli zbystřit. V Hradci se totiž od úterý až do pátku konají Francouzské dny.

19.9.2017

„Tajemné“ Večery pod Bílou věží

Hradec Králové - Nevšední rozhovory Ilony Dvořákové s nevšedními lidmi, které spojuje láska k našemu kraji a k Hradci Králové, budou mít v úterý tajemný nádech.

18.9.2017

Rychnovská osmička skončila, ceny jsou rozdány

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - Do 59. ročníku neprofesionální filmové tvorby s nejdelší tradicí ve východní Evropě - Rychnovské osmičky - bylo přihlášeno 82 snímků od 59 autorů, v celkové délce 15 hodin 38 minut.

18.9.2017

Nové Město patří na týden české komedii

Královéhradecko, Nové Město nad Metují - V novoměstském Kině 70 byl v neděli odpoledne slavnostně zahájen 39. festival filmové a televizní komedie. Každý den se diváci mohou těšit na soutěžní filmy i doprovodný program.

18.9.2017

Hrad opět oblehli milovníci vína

Východní Čechy - Tradiční Kunětické vinobraní se konalo v sobotu 16. září na Hradě Kunětická Hora. 

17.9.2017

Hvězda operního nebe Eva Urbanová zazáří ve Smiřicích

Smiřice - Milovníci klasické hudby a nádherného zpěvu hvězdy operního nebe Evy Urbanové si v kalendáři mohou zaškrtnout datum 21. září.

17.9.2017

V kostele zazněla Straussova díla

Královéhradecko, Vrchlabí - Velkému přátelství Karla Halíře s Richardem Straussem byl věnován závěrečný, sedmý koncert Vrchlabského hudebního léta pod názvem Hommage á Karel Halíř.

16.9.2017

Dožínky jsou v plném proudu

Hradec Králové - Ještě v sobotu se v Hradci Králové koná tradiční svátek sklizně - Královéhradecké krajské dožínky - doprovázený bohatým programem, prodejními stánky a ukázkami zvířat, zemědělských strojů a dalších. Akce se koná v okolí hradecké Flošny a Všesportovního stadionu.

16.9.2017

Na co kam: Horní Maršov oslaví brambory

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Bláznivé bramborové odpoledne je v sobotu připraveno v přírodní zahradě Na Dotek v Horním Maršově od 13.30 hodin.

15.9.2017

Na co kam: Pohádková tvář podzimu

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Do festivalového pohádkového Jičína zavítal podzim a spolu s ním barvitý tématický program. Kromě rozmanitých kulturních akcí pro všechny generace nabízí také netradiční setkání s českými tradicemi.

15.9.2017

Suzi Quatro zahraje na Výravě

Výrava /ROZHOVOR/ - Americká zpěvačka a baskytaristka Suzi Quatro se svou skupinou vystoupí v pátek ve Výravě na jediném koncertu v tomto roce v České republice, a to společně se skupinami Olympic a Turbo v rámci ukončení jubilejní dvacáté sezony letního parketu.

14.9.2017

Zajímavou výstavu doplnilo muzeum vydáním knihy

Hradec Králové - Výstava nazvaná Velká vizita!, která mapuje vývoj medicíny na území krajského města, potrvá v Muzeu východních Čech v Hradci Králové do 5. listopadu.

14.9.2017

Pohádkový Jičín oslavuje Rumcajse a píše nový rekord

Královéhradecko, Jičín - Zápisem do České knihy rekordů v co největším počtu bytostí z pohádek o loupežníku Rumcajsovi v pohádkovém průvodu započal v Jičíně 27. ročník festivalu Jičín - město pohádky.

13.9.2017

Orchestr vzdal hold přírodě, skály naslouchaly dialogu Země a člověka

Královéhradecko, Adršpach - Adršpašské skály umocnily velkolepou atmosféru již 4. benefičního večera pořádaného mladým hudebním tělesem Police Symphony Orchestra.

13.9.2017

Školáci si připravili pohádkovou výstavu v muzeu

Hradec Králové - Pouchovští žáčci vystavují do začátku října v muzeu.

11.9.2017

Je libo veselý hudební vstup nebo příjemnou besedu?

Hradec Králové - Kulturní tipy pro pondělní den:

9.9.2017

Sobota v Hradci patří několika koncertům

Hradec Králové - Kulturní tipy pro dnešní den:

9.9.2017

Pro dobrou věc: Hudební festival bez domova

Hradec Králové - Oblastní charita Hradec Králové srdečně zve na Hudební festival bez domova, který se koná v sobotu od 14 hodin na královéhradeckém Kavčím plácku.

9.9.2017

Na co kam: Hořické trubičky, folklór a zábava

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V sobotu od samého rána až do večerních hodin žijí Hořice tradičními Slavnostmi hořických trubiček. Letošního ročníku se účastní také zástupci partnerských měst - polská Strzegom a Jablonka, slovenská Trstená a maďarská Kerepes představí své folklórní soubory.

8.9.2017

Na co kam: Kumburk ožije hradními slavnostmi

Východní Čechy, Syřenov /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Tuto sobotu se od 9 do 17 hodin uskuteční na hradě Kumburk, který se nachází nedaleko Nové Paky, již třináctý ročník hradních slavností.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení