VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

18.1.2017

Nová expozice? Ohlédnutí - obrazy, grafika, plastiky

Hradec Králové - Přijměte pozvání do galerie Koruna na novou výstavu „Ohlédnutí - obrazy, grafika, plastiky", která se otevírá bez vernisáže ve středu 18. ledna. Potrvá do 25. února.

17.1.2017

Rostislav Novák v Galerii Na Hradě

Hradec Králové - Galerie Na Hradě, kterou provozuje Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové, v minulosti již několikrát hostila studenty nebo pedagogy Univerzity Hradec Králové.

16.1.2017

Herci slavili s furianty na prknech ústeckého divadla velký úspěch

Hradec Králové, Ústí nad Orlicí - Prkna znamenající svět dobyli minulý týden v pátek v Ústí nad Orlicí také amatérští herci a autoři z Královéhradecka.

16.1.2017

Plastic People - na výstavě najdete vše o plastech

Hradec Králové - V sídle Královéhradeckého kraje je v těchto dnech k vidění expozice od Základní školy Úprkova.

15.1.2017

Do kalendáře: V Hradci vystoupí Vladimír Mišík

Hradec Králové - V rámci cyklu „Hudební chuťovky v Městské hudební síni" zahraje v Hradci Králové 10. února hudební legenda Vladimír Mišík. Ten je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století.

12.1.2017

Tipy na víkend aneb Pozvánka na vybrané společenské akce v regionu

Královéhradecko - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se konají nejen o víkendu 14. a 15. ledna.

10.1.2017

Benefiční koncerty pomohou nemocné Vanesce

Královéhradecko - V závěru uplynulého roku uspořádal hudebník Miroslav Vobořil šest benefičních Chrámových vánočních koncertů, jejichž mediálním partnerem byl také Deník. Na dobrovolném vstupném pro malou Vanesku se vybralo několik desítek tisíc korun.

9.1.2017

Filmové večery východočeských tvůrců podruhé

Hradec Králové - Biskupská knihovna v atriu Nového Adalbertina na hradeckém Velkém náměstí hostí ve středu 11. ledna od 17.30 hodin Filmové večery východočeských tvůrců.

9.1.2017

Tříkrálový koncert před mudrci na oltáři

Východní Čechy, Pardubice /OD SOUSEDŮ/ - Uplynulé dny se na Pardubicku nesly ve znamení Tří králů a koncertů věnovaných právě mudrcům.

9.1.2017

Čínský Pamír ukáže první letošní cestopisná akce v AC klubu

Hradec Králové - Cestovatelská promítání v AC klubu v hradecké Heyrovského ulici pokračují. První letošní cestopisná akce se koná v pondělí 9. ledna od 19 hodin a nese název „Ujgursko, Pamír".

7.1.2017

V Aldisu bude víkend pod taktovkou swingové události roku

Hradec Králové - Fanoušci swingové hudby zažijí v šesti městech České republiky velký galakoncert špičkových zpěváků a hudebníků v doprovodu RTV big bandu Felixe Slováčka.

5.1.2017

Tipy na víkend aneb Pozvánka na vybrané společenské akce v regionu

Královéhradecko - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se konají nejen o víkendu 7. a 8. ledna.

4.1.2017

Jesličky čeká první z lednových premiér

Hradec Králové - Lednový program Divadla Jesličky Josefa Tejkla je na začátku nového roku pořádně našlápnutý, během měsíce jsou připraveny tři premiéry.

2.1.2017

Na Jazzinec přijedou opět američtí muzikanti

Královéhradecko, Trutnov - V dubnu vyvrcholí již devatenáctý ročník mezinárodního festivalu Jazzinec. Koncerty jsou rozprostřeny do období tří měsíců. Festival zahájí už v sobotu 18. února trio britského, původem nigerijského, kytaristy Femi Temowa.

2.1.2017

Reportáž z vernisáže výstavy mandal La Petien

Hradec Králové /ROZHOVOR, FOTO/ - Pokud jste v prosinci zavítali do Hradce Králové a vstoupili jste do starobylých prostor Nového Adalbertina, měli jste možnost v sále Refektář navštívit vernisáž nádherných mandal La Petien.

20.12.2016

V Galerii na mostě jsou k vidění díla inspirovaná střední Moravou

Hradec Králové - Výstavu obrazů a objektů inspirovaných tvorbou třicátých let minulého století, humornými historkami a léty strávenými na střední Moravě - takto v současné prezentuje svoji tvorbu v Galerii na mostě Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové výtvarník Pavel Hubáček - Míček.

20.12.2016

Tortharry slavili metalové čtvrtstoletí

Východní Čechy, Náchodsko - V Music Hall Zděřina u Police nad Metují v sobotu oslavila metalová kapela Tortharry 25. výročí.

20.12.2016

Swingové Vánoce zažijete v Solnici

Královéhradecko, Solnice /OD SOUSEDŮ/ - Chcete zažít Swingové Vánoce? Právě tak je totiž pojmenován koncert plný nestárnoucích evergreenů, který se koná v úterý od 18 hodin.

19.12.2016

V Hradci ožily na jevišti postavy známého komiksu Čtyřlístek

Hradec Králové - Postavy známého českého komiksu Čtyřlístek v sobotu ožily v Klicperově divadle v Hradci Králové. Fifinku, Pinďu, Bobíka a Myšpulína uvedl na jeviště autor a režisér inscenace David Drábek.

19.12.2016

Vánoční koncert? Pohoda je zaručena

Hradec Králové - Žáci a učitelé Základní školy Bezručova v Hradci Králové zvou na tradiční Vánoční koncert.

18.12.2016

Fotografie Bogdana Zdrojewského jsou k vidění na hradecké univerzitě

Hradec Králové - V galerii Univerzity Hradec Králové od 13. prosince probíhá výstava fotografií bývalého polského ministra kultury a nynějšího europoslance Bogdana Zdrojewského, který je zároveň uznávaným fotografem.

18.12.2016

Vydejte se na Vánoční bohoslužbu

Hradec Králové - Centrum Sion zve na Vánoční bohoslužbu, která proběhne v neděli 18. prosince od 17 hodin v sále centra v Malšovicích.

15.12.2016

Tipy na víkend aneb Pozvánka na vybrané společenské akce v regionu

Královéhradecko - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se konají nejen o víkendu 17. a 18. prosince.

15.12.2016

Pirate Swing Band vystoupí spolu s netradičním hostem

Hradec Králové - Uskupení Pirate Swing Band, specializující se na vlastní svěží a vtipné swingové aranže rocku a popu, letos přizvalo ke spolupráci Tonyu Graves, Ondřeje Rumla, ale i Hurvínka.

14.12.2016

Čtyřlístek podle Drábka: Adrenalinová show

Hradec Králové /FOTO/ - Předvánoční premiéru představí již 17. prosince hradecké Klicperovo divadlo. Kdo by nemiloval známou partu čtyř kamarádů, kteří se zapsali do paměti hned několika generací?

14.12.2016

Vánoční koledy opět spojily tisíce lidí

Východní Čechy - Celé České ve středu zpívalo koledy a vánoční melodie zněly také na desítkách míst ve východních Čechách.

14.12.2016

Vánoční dílny doprovodí ochutnávka čajů

Hradec Králové - Milé maminky, tatínkové, babičky, dědečkové a děti, hradecká ZŠ Štefánikova si vás dovoluje pozvat na již tradiční Vánoční dílny, které se konají ve středu 14. prosince od 15.30 do 18 hodin v budově školy.

12.12.2016

V Syrovátce zpestřili adventní čas řadou akcí

Syrovátka - V malé obci, jakou je Syrovátka, si stejně jako ve velkých sídlech připomínáme adventní čas. Začíná se rozsvěcením vánočního stromu před obecním úřadem za účasti spoluobčanů.

11.12.2016

V muzeu začala výstava betlémů

Hradec Králové - Ve čtvrtek byla v Muzeu východních Čech v Hradci Králové slavnostně zahájena nová výstava Králické betlémy minulosti i dneška.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení