VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

20.12.2016

V Galerii na mostě jsou k vidění díla inspirovaná střední Moravou

Hradec Králové - Výstavu obrazů a objektů inspirovaných tvorbou třicátých let minulého století, humornými historkami a léty strávenými na střední Moravě - takto v současné prezentuje svoji tvorbu v Galerii na mostě Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové výtvarník Pavel Hubáček - Míček.

20.12.2016

Tortharry slavili metalové čtvrtstoletí

Východní Čechy, Náchodsko - V Music Hall Zděřina u Police nad Metují v sobotu oslavila metalová kapela Tortharry 25. výročí.

20.12.2016

Swingové Vánoce zažijete v Solnici

Královéhradecko, Solnice /OD SOUSEDŮ/ - Chcete zažít Swingové Vánoce? Právě tak je totiž pojmenován koncert plný nestárnoucích evergreenů, který se koná v úterý od 18 hodin.

19.12.2016

V Hradci ožily na jevišti postavy známého komiksu Čtyřlístek

Hradec Králové - Postavy známého českého komiksu Čtyřlístek v sobotu ožily v Klicperově divadle v Hradci Králové. Fifinku, Pinďu, Bobíka a Myšpulína uvedl na jeviště autor a režisér inscenace David Drábek.

19.12.2016

Vánoční koncert? Pohoda je zaručena

Hradec Králové - Žáci a učitelé Základní školy Bezručova v Hradci Králové zvou na tradiční Vánoční koncert.

18.12.2016

Fotografie Bogdana Zdrojewského jsou k vidění na hradecké univerzitě

Hradec Králové - V galerii Univerzity Hradec Králové od 13. prosince probíhá výstava fotografií bývalého polského ministra kultury a nynějšího europoslance Bogdana Zdrojewského, který je zároveň uznávaným fotografem.

18.12.2016

Vydejte se na Vánoční bohoslužbu

Hradec Králové - Centrum Sion zve na Vánoční bohoslužbu, která proběhne v neděli 18. prosince od 17 hodin v sále centra v Malšovicích.

15.12.2016

Tipy na víkend aneb Pozvánka na vybrané společenské akce v regionu

Královéhradecko - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se konají nejen o víkendu 17. a 18. prosince.

15.12.2016

Pirate Swing Band vystoupí spolu s netradičním hostem

Hradec Králové - Uskupení Pirate Swing Band, specializující se na vlastní svěží a vtipné swingové aranže rocku a popu, letos přizvalo ke spolupráci Tonyu Graves, Ondřeje Rumla, ale i Hurvínka.

14.12.2016

Čtyřlístek podle Drábka: Adrenalinová show

Hradec Králové /FOTO/ - Předvánoční premiéru představí již 17. prosince hradecké Klicperovo divadlo. Kdo by nemiloval známou partu čtyř kamarádů, kteří se zapsali do paměti hned několika generací?

14.12.2016

Vánoční koledy opět spojily tisíce lidí

Východní Čechy - Celé České ve středu zpívalo koledy a vánoční melodie zněly také na desítkách míst ve východních Čechách.

14.12.2016

Vánoční dílny doprovodí ochutnávka čajů

Hradec Králové - Milé maminky, tatínkové, babičky, dědečkové a děti, hradecká ZŠ Štefánikova si vás dovoluje pozvat na již tradiční Vánoční dílny, které se konají ve středu 14. prosince od 15.30 do 18 hodin v budově školy.

12.12.2016

V Syrovátce zpestřili adventní čas řadou akcí

Syrovátka - V malé obci, jakou je Syrovátka, si stejně jako ve velkých sídlech připomínáme adventní čas. Začíná se rozsvěcením vánočního stromu před obecním úřadem za účasti spoluobčanů.

11.12.2016

V muzeu začala výstava betlémů

Hradec Králové - Ve čtvrtek byla v Muzeu východních Čech v Hradci Králové slavnostně zahájena nová výstava Králické betlémy minulosti i dneška.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

10.12.2016

Kino Bio Central láká na výstavu plakátů

Hradec Králové - Od středy si mohou milovníci tvorby legendárního československého filmaře, výtvarníka a animátora Karla Zemana prohlédnout zajímavou výstavu jeho filmových plakátů v hradeckém kině Bio Central.

10.12.2016

V zoologické zahradě pokračují vánoční trhy

Královéhradecko, Dvůr Králové - V ZOO Dvůr Králové o víkendu opět zavládne vánoční atmosféra. Návštěvníci se kromě ukázky české a africké vánoční tvorby nebo nákupu dárků mohou těšit na originální vánoční strom baobab.

9.12.2016

Za krásami Etiopie do vědecké knihovny

Hradec Králové - Máte rádi vůni dálek? Zavítat do vzdálené Etiopie můžete alespoň prostřednictvím zajímavých fotografií, které jsou nyní k vidění ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové. Jedná se o fotografie Robina Böhnische.

8.12.2016

Tipy na víkend aneb Pozvánka na vybrané společenské akce v regionu

Královéhradecko - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se konají nejen o víkendu 10. a 11. prosince.

6.12.2016

Koruna ukazuje Vánoční výstavu nejen východočeských autorů

Hradec Králové - Vánoční výstavu zpřístupnila na sklonku uplynulého týdne královéhradecká galerie Koruna v Kopečku. Vystavená díla nejen východočeských autorů si tu můžete prohlédnout do poloviny ledna příštího roku.

6.12.2016

Klicperovo divadlo má za sebou úspěšnou premiéru hry Vincenc

Hradec Králové - Další úspěšnou premiéru během čtrnácti dnů uvedlo o víkendu, několik týdnů před blížící se vánoční nadílkou, královéhradecké Klicperovo divadlo.

5.12.2016

Sever Skandinávie v zimě i v létě poznáte s cestovatelkou a fotografem

Hradec Králové - Cestovatelská promítání v AC klubu v hradecké Heyrovského ulici pokračují v pondělí 5. prosince od 19 hodin programem nazvaným Sever Skandinávie v zimě i v létě.

4.12.2016

Pirate Swing Band si 'zaswinguje' s netradičním hostem. S Hurvínkem

Hradec Králové - Uskupení Pirate Swing Band specializující se na vlastní svěží a vtipné swingové aranže rocku a popu letos přizvalo ke spolupráci Tonyu Graves, Ondřeje Rumla, ale i Hurvínka.

4.12.2016

Koncert Bigbandu Aldis okoření muzikanti rock'n'rollem

Hradec Králové - Vánoce jsou za dveřmi a s adventním časem je spjata spousta akcí v krajské metropoli. Jednou z nich je tradiční vánoční koncert Bigbandu Aldis.

4.12.2016

Novák a Formaro zahájí nový projekt Petrof Art Family

Hradec Králové - O adventní neděli 4. prosince se ve filharmonii v Hradci Králové odehraje od 19.30 hodin první koncert nově vzniklého projektu.

3.12.2016

Galerie v sobotu hostí Vánoční trh v Artičoku

Hradec Králové - Vánoční trh v Artičoku se koná v sobotu 3. prosince od 10 do 19 hodin v hradecké galerii na třídě Karla IV., kam jste srdečně zváni.

3.12.2016

Kašpárek s kumpány v seznamech UNESCO

Hradec Králové, Chrudim - Na seznam světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO bylo zapsáno české loutkařství.

3.12.2016

Houslista Svěcený ozdobí advent v Týništi

Královéhradecko, Týniště nad Orlicí - Chrámové housle pocházející ze tří staletí rozezní v sobotu 3. prosince týnišťský kostel sv. Mikuláše. Stane se tak díky jednomu z nejznámějších a nejvýznamnějších českých houslistů Jaroslavovi Svěcenému, který vystoupí s cembalistkou Jitkou Navrátilovou.

2.12.2016

Bílá stopa & Festival večerní poezie

Hradec Králové - Galerie Artičok na hradecké třídě Karla IV. v pátek 2. prosince od 18.30 hodin hostí program nazvaný Bílá stopa & Festival večerní poezie.

2.12.2016

Benefiční večer ozdobí Stivín a flétna

Hradec Králové - Oblastní charita Hradec Králové pořádá benefiční koncert pro péči o nemocné, seniory a umírající v domácím prostředí. V kostele Nanebevzetí Panny Marie na hradeckém Velkém náměstí vystoupí v pátek 2. prosince od 17 hodin Jiří Stivín.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies