VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HRADEC KRÁLOVÉ

V sobotu se konají farmářské trhy

Hradec Králové - V Gayerových kasárnách se v sobotu od 8 do 12 hodin konají tradiční farmářské trhy. Jejich součástí je více než 40 stánků se širokým sortimentem zboží.

Truhlice jsou propustkou do světa dospělých

Hradec Králové - Žáci uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové právě dokončují své praktické maturitní práce. Na jejich zpracování měli měsíc a zadané téma bylo pro všechny stejné - cechovní a mincovní truhly a truhlice.

Přednáška přiblížila krajinomalbu

Hradec Králové - Galerie moderního umění v Hradci Králové se v rámci čtvrteční přednášky zaměřila na význam krajinomalby. Podle organizátorů večerního setkání je téma krajiny ve výtvarné tvorbě aktuální neustále.

Ohrozí nás teroristé mušketami?

Východní Čechy - Poslední salva a nezaměnitelná vůně střelného prachu zřejmě zmizí v propadlišti dějin. Vojenské spolky a nadšenci, kterým učarovaly staré zbraně, se bojí černého scénáře, který poslední měsíce píše Evropská komise. Nese název Směrnice o zbraních.

'Votroci' vládnou atletickým číslům. Jenže fotbal se hraje na góly, ne na běhání

Hradec Králové - Zase makali, zase se to projevilo na statistických údajích. Jenže! Zase to bylo bez výsledku, bez vstřelených gólů, bez získaných bodů, tak nutných k záchraně nejvyšší fotbalové soutěže.

Večer budeme znát Šarmantní osobnost roku

Hradec Králové - Už v pátek večer budeme znát vítěze jednadvacátého ročníku celostátní rozhlasové ankety Šarmantní osobnost roku, kterou vyhlašuje Český rozhlas Hradec Králové.

Rockeři ovládnou kulturní dům

Hradec Králové - V rámci svého turné s názvem Permanent Tour se v královéhradeckém kulturním domě Střelnice v pátek od 19 hodin představí nestor české popové a rockové scény - kapela Olympic.

Bál se drsného trestu. Bude stát jen jednou

Hradec Králové - Tomáš Malinský, klíčový záložník fotbalového Hradce, bude po vyloučení v minulém kole chybět v neděli v Karviné.

Zloději ročně odcizí kola v hodnotě přes jeden milion

Hradec Králové - Není pochyb o tom, že jízdní kola jsou pro zloděje lákavým artiklem. Za loňský rok například královéhradecká policie eviduje 118 případů nahlášených krádeží jízdních kol. V průměru to tedy znamená, že v hradeckém okrese „zmizí" zhruba jedno každý třetí den.

Z Tyršova mostu budou skákat vojáci i civilové

Hradec Králové - Adrenalinové disciplíny s vojenskou tématikou čekají na účastníky branného závodu, který bude odstartován v centru Hradce Králové v sobotu 29. dubna. Jeho dvanáctý ročník pro vojáky i veřejnost pořádá Unie studentů a přátel Fakulty vojenského zdravotnictví.

Město chce peníze z přebytku věnovat i na obnovu Benešovky

Hradec Králové - Na svém posledním zasedání hradečtí zastupitelé vyčlenili 50 milionů pro takzvané utvoření rezervy určené pro pokrytí budoucích nákladů, které budou spojeny s opravami Benešovy třídy.

Prohlídka přiblížila současnou výstavu

Hradec Králové - Muzeum východních Čech v Hradci Králové si ve středu připravilo pro veřejnost komentovanou prohlídku v rámci nové expozice Velká vizita.

Farmářku naštvala arogance úředníků. Jediná žena dvacet let blokovala dálnici

Hradec Králové /VOLEBNÍ AUDIT DENÍKU/ - Projektová nepřipravenost? Výstavbu dálnice D11 daleko více zkomplikovala pře státu a farmářky Ludmily Havránkové. Táhla se dvacet let. Zarputilá farmářka měla své velké fandy i rozohněné odpůrce.

Hradec pojede pro body. Vzpomínce navzdory

Hradec Králové - Společně postoupili do ligy, jejich osudy v ní jsou však mírně rozdílné. Fotbalisté Hradce Králové hrají o holou záchranu, Karviná, na jejímž hřišti se představí v neděli, je prakticky v klidu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies