VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HRADEC KRÁLOVÉ

Škola vychovává tlumočníky znakového jazyka

Hradec Králové - Když si neslyšící Michal z Trutnovska potřebuje zajít k lékaři nebo na úřad, má problém. Stát mu sice přiznává nárok na tlumočníka, už ale neřeší, kde ho sehnat a v jaké kvalitě.

Mladou maminku s roční dcerou napadl pěstmi agresivní muž

Hradec Králové - Rána pěstí do hlavy a lomcování kočárkem. Tak skončila páteční roztržka v trolejbusu mezi mladou maminkou, která jela se svou roční dcerou, a mužem, který ji napadl.

Lodě brázdí Labe téměř dvě desítky let. P.S.: Hledá se kapitán

Hradec Králové - Od konce devadesátých let provozují „flotilu" na hradeckém nábřeží. Pro takzvané paromily je to především koníček.

Festivaly o hangáry nepřijdou

Hradec Králové - Takzvané úly na hradeckém letišti budou návštěvníkům sloužit už za necelý měsíc na festivalu Rock for People.

Děti zažijí Chytré léto s Filozofickou fakultou UHK

Hradec Králové - Letos poprvé se na akademické půdě Univerzity Hradec Králové uskuteční příměstský tábor. Chytré léto s FFildou si děti užijí od 21. do 25. srpna. Závěr prázdnin jim tak může zpestřit zábavný program zaměřený na společenské vědy a historii.

Hradečáci si vyzkouší sporty na vlastní kůži

Hradec Králové - Východočeská metropole se chystá na svoji doposud největší sportovní událost - mistrovství Evropy v basketbalu - a nabídne návštěvníkům i obyvatelům Hradce prožít mistrovství nejen jako pasivní divák a fanoušek, ale i jako aktivní sportovec. Hlavním doprovodným programem bude Festivalu sportu.

Koncem měsíce nepoteče teplá voda

Hradec Králové - Firma Tepelné hospodářství Hradec Králové nepotěší 27. června své zákazníky. Kvůli tlakové zkoušce horkovodních rozvodů v celé soustavě zásobování teplem Elektrárny Opatovice, a. s. nepoteče v daný den teplá voda.

Globus si oťukává Hradec. Vyroste?

Hradec Králové - O zákazníky z krajského města má zájem další nákupní řetězec.

„Kdybych u sebe neměl foťák, tak bych se asi zbláznil“

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Narodil se v Rychnově nad Kněžnou, teď je jeho domovem Hradec Králové. Je mu 51 let, fotografováním se začal živit před pěti lety a patří mezi nejlepší současné hudební fotografy na světě. Jmenuje se Patrick Marek.

Z Hradce bude jezdit nový spoj na Špindlerovu boudu v Krkonoších

Hradec Králové - Od neděle budou vlaky i linkové autobusy jezdit podle nového jízdního řádu. Královéhradecký kraj zohlednil také nadcházející turistickou sezonu.

Barvy pomáhají aneb Namalujte kamínek pro děti s postižením

Hradec Králové - Každý může pomoci. Stačí jen libovolnou technikou omalovat nalezený kamínek a přinést jej přímo do Oblastní charity Hradec Králové na adresu Komenského 266.

Hradec Králové ožil sborovými slavnostmi

Hradec Králové - Již čtrnáctý ročník festivalu Czech Choir Festival se letos uskutečnil ve dnech 5. - 11. června. Tento ročník hostil mládežnické smíšené, ženské a mužské pěvecké sbory ze středních a vysokých škol z České republiky i zahraničí.

Bydžovští obnovili tradici. Neckyáda byla především zábavou

Nový Bydžov - V sobotní slunný den bylo u říčky Kněžovky v Novém Bydžově živo. Po dvou desítkách let se místní rozhodli obnovit populární tradici takzvané Neckyády.

Den vody ovládl Eliščino nábřeží

Hradec Králové - Celodenní akce se zábavním a sportovním programem - to byl páteční Den vody, který se konal na Eliščině nábřeží v Hradci Králové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies